rysunek oka

Jak rysować oczy?·

BazyliaBazylia - specjalista Tipy.pl
rysunek oka
1 z 9
Mówi się, że: „ćwiczenie czyni mistrza”. Ocenę tego powiedzenia pozostawiam wszystkim pod rozwagę. Jednak z doświadczenia wiem, że ciężka praca potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Prawdą jest, że niektórzy uczą się szybciej, ponieważ mają do tego talent. Jednak chęci też są bardzo ważne i każdy może spróbować swoich sił. Istnieją różne sposoby, dzięki którym można nauczyć się rysować oczy. Poniżej znajdziecie jeden z nich. Powodzenia.
1
rysowanie oka - wzór
Przygotuj zdjęcie lub wycinek z gazety, na którym będziesz się wzorować rysując oko. Pamiętaj, że najlepsze są zdjęcia dobrej jakości, z dużą ilością szczegółów.
2
rysowanie oka - krok 1.
Zaczniemy od narysowania podstawowego konturu oka. Bardzo ważne jest zachowanie właściwego kształtu. Możesz na tym etapie używać zwykłego ołówka.
3
rysowanie oka - krok 2.
Dorysujmy niektóre istotne linie. Pamiętaj, żeby zaznaczyć drobne punkciki świetlne na źrenicy i tęczówce. Jeśli na zdjęciu widzisz jakieś wyróżniające się ciemne elementy, również możesz je uwzględnić na szkicu. Na tym etapie zazwyczaj używam ołówka automatycznego.
4
rysowanie oka - krok 3.
Wycieniuj źrenicę i tęczówkę. Zwróć uwagę na to, czy w szkicu z kroku poprzedniego zawarłeś wystarczająco dużo linii pomocniczych, które pomogą ci właściwie wycieniować oko. Do cieniowania używam ołówka 4B lub 5B dla części najciemniejszej, a HB lub 2H dla jaśniejszej.
5
rysowanie oka - krok 4.
Oko zaczyna wyglądać coraz bardziej realistycznie. Teraz dookoła oka robimy jasny cień rozcierając ołówek palcem lub patyczkiem kosmetycznym. Pamiętaj, żeby nie rozmazać świetlnej plamki na źrenicy!
6
rysowanie oka - krok 5.
Narysuj pozostałą cześć linii rzęs i mocniej wycieniuj. Uwzględnij dodatkowe szczegóły. Im więcej ich dodasz, tym bardziej realistycznie będzie wyglądało oko.
7
rysowanie oka - krok 6.
Naszkicuj brew i wypełnij ją.
8
rysowanie oka - krok 7.
Wycieniuj obszar dookoła oka i rozetrzyj odpowiednio. Jeśli uwzględnisz drobne szczegóły związane np. z liniami na skórze wokół oczu, twój rysunek będzie jeszcze bardziej realistyczny.
Strona 1 z 9

Powiązane porady

mapa skarbów
palenie fajki
rysowanie twarzy krok po kroku

Podobne porady

Komentarze (9)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sylwia.szczygiel
14.05.2013
bardzo ładnie narysowane
sama tak się uczyłam rysować poszczególne części ciała
majkaku.95
07.02.2013
Wow! No szczerze wątpię, żeby miało mi to wyjść tak ładnie, ale spróbuję :)
zenek50zenek
04.01.2013
robi wrażenie
blablabla
14.03.2012
ja ogol;nie potrafię rysowacz wiec mi wyszło bez problemu xd
Domo
11.09.2011
próbuje ale coś mi nie wychodzi
cezar
04.07.2011
Mnie się nie udało, ale może dlatego, że jeszcze nie próbowałem :-)
leon4
21.06.2011
super- dzięki za poradę. Etapami jakoś wychodzi. Bo jak się zaczyna jakoś tak od brwi i w ogóle to jednak jakoś nie mogę potem wyciągnąć kontur.
madzia
21.05.2011
EXtra!!! Mi wyszło!!! :P
Fiflak xD
24.04.2011
:D świetnie :D

mi się udało narysować !