mosiądz czyszczenie

5 sposobów na wyczyszczenie mosiądzu

BabaJanga - specjalista Tipy.pl
mosiądz czyszczenie
1 z 4
Mosiądz ma klasę sam w sobie. Piękne mosiężne uchwyty, klamki i wystrój może nadać twojemu domowi uroku i elegancji. Niestety zaniedbany mosiądz wygląda paskudnie. Na szczęście w prosty sposób można temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów, aby przywrócić mu szlachetny blask.
1
jak czyścić mosiądz
Ocet i sól
Połączenie białego octu i soli jest najbardziej skutecznym sposobem usuwania brudu z metalu jakim jest mosiądz. Kwas obecny w occie ułatwia rozbicie korozji na powierzchni stopu. Sól działa przede wszystkim jako środek ścierny, lecz również ułatwia działanie kwasu. Czego potrzebujesz do wyczyszczenia? Produkty takie jak ocet, sól, szczoteczkę i miękki ręcznik. Mosiężny przedmiot włóż do naczynia, dostosowanego do jego wielkości. Zalej przedmiot octem, a następnie hojnie posyp solą. Zostaw przedmiot w occie i soli na 30 do 60 minut. Na wyjątkowo uporczywy brud, zostaw przedmiot na 2-3 godziny. Po odmoczeniu się brudu za pomocą szczoteczki usuń brud. Gdy nalot zostanie usunięty, wytrzyj przedmiot miękkim ręcznikiem i wypoleruj go.
2
mosiądz jak czyścić
Ocet i soda oczyszczona
Soda oczyszczona świetnie nadaje się do usunięcia tłustych plam z mosiężnych naczyń. Do małej miseczki wsyp odrobinę sody, dodaj trochę octu, aby powstała gęsta pasta. Za pomocą starej szczoteczki nałóż pastę na naczynie i wyczyść. Kiedy efekt będzie zadowalający, opłucz naczynie w wodzie. Jeśli nalot nadal pozostał, powtórz proces raz jeszcze. Teraz miękkim ręcznikiem wytrzyj i wypoleruj naczynie.

Płyn do naczyń
Jeśli na twoich przedmiotach z mosiądzu zgromadził się brud i kurz, powinien wystarczyć płyn do mycia naczyń, aby przywrócić blask. Mydło to łagodny i bezpieczny sposób, który skutecznie poradzi sobie z tłuszczem i plamami. Możesz posłużyć się starą szczoteczką lub miękką szmatką. Zwilż szczoteczkę lub szmatkę w wodzie z odrobiną płynu do naczyń i przetrzyj mosiężne przedmioty. Obmyj przedmioty w czystej wodzie, następnie wytrzyj miękkim ręcznikiem.
3
mosiądz czyszczenie
Cytryna i sól
Cytryna i sól to kolejna skuteczna metoda czyszczenia mosiądzu. Kwas cytrynowy jest wystarczająco silny, aby usunąć brud na powierzchni mosiądzu. Przekrój cytrynę na pół. Połówkę cytryny zanurz w soli i potrzyj nią mosiężny przedmiot, aż ujrzysz ponownie jego blask. Do trudno dostępnych miejsc użyj szczoteczki. Następnie obmyj przedmiot w czystej wodzie. Dokładnie osusz i wytrzyj do sucha.

Ketchup
W swoim składzie ketchup zawiera ocet, jak i sól, dzięki którym z powodzeniem oczyścisz mosiądz. Ketchup za pomocą szmatki lub szczoteczki nałóż na naczynie i pozostaw na noc. Jeśli warstwa brudu jest duża, nałóż grubszą warstwę ketchupu. Następnego dnia, szczoteczką wyczyść przedmiot. Dokładnie wypłucz w wodzie oraz osusz czystym miękkim ręcznikiem.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie