Tutaj jesteś: Zdrowie > Diety i Odżywianie > Zdrowe Odżywianie > Na co pomoże czosnek niedźwiedzi?

Na co pomoże czosnek niedźwiedzi?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Na wiosenną kurację oczyszczającą cały organizm, która doprowadzi do polepszenia stanu zdrowia pomocny jest zapewne czosnek niedźwiedzi, zwany również czosnkiem leśnym lub czosnkiem cygańskim. Roślina ta należy do pierwszych zwiastunów wiosny. Żywozielone, lancetowate, lśniące liście (podobne do liści konwalii) wyrastają z podłużnej cebuli okrytej białymi, przezroczystymi łuskami. Gładki, jasnozielony pęd z białym, kulistym kwiatostanem dorasta do 30 cm wysokości. Jego silny czosnkowy zapach czuje się zanim dostrzeże się roślinę.
1
czosnek niedzwiedzi
Rośliny wyrastają wczesną wiosną ( kwiecień i maj), natomiast kwiaty pojawiają się dopiero w połowie maja i w czerwcu. W roślinie tej drzemie potężna moc lecznicza i powiada się, że nawet niedźwiedzie po długim zimowym śnie szukają jej aby oczyścić żołądek, jelita i krew.
Czosnek niedźwiedzi ma właściwości lecznicze znacznie silniejsze od naszego czosnku pospolitego. Dlatego jest bardziej przydatny w wiosennych kuracjach oczyszczających i chronicznych chorobach skóry.
W wyżej wymienionych kuracjach stosuje się świeże liście ponieważ po wysuszeniu tracą one swoje lecznicze właściwości. Liście pokrojone na małe kawałki kładzie się na chleb, lub posiekane na drobno stosuje się jako przyprawę ( nie gotowaną) do zup, można posypać nią również ziemniaki, dodać do mięs i innych potraw.
2
czosnek niedzwiedzi w lesie
Młode liście zbiera się w kwietniu i w maju jeszcze przed kwitnieniem, cebulę zbiera się późnym latem i jesienią. Cebule czosnku niedźwiedziego mogą być stosowane tak samo jak czosnek pospolity.
Osoby o wrażliwym żołądku powinny zalać drobno pokrojone liście i cebule ciepłym mlekiem, pozostawić na około dwie godziny, a następnie pić uzyskany napój łykami. Aby korzystać przez cały rok z właściwości leczniczych czosnku niedźwiedziego należy sporządzić z niego nalewkę, którą trzeba przyjmować codziennie po 10 do 12 kropli z niewielką ilością wody ( krople te pomagają zachować doskonałą pamięć,- zapobiegają zwapnieniu tętnic).
3
czosnek krojony
Nalewka z czosnku niedźwiedziego:
Drobno pokrojonymi liśćmi lub cebulkami napełnij luźno butelkę po szyjkę, zalej 38-40 % wódką i pozostaw w pełnym słońcu lub w ciepłym miejscu na 14 dni.
Czosnek niedźwiedzi działa bardzo korzystnie na żołądek i jelita, może być przydatny w ostrych biegunkach i na towarzyszące im wzdęcia i kolki.
 4/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Realista - 2017-05-08
Dlaczego ciągle ktos wmawia nam że jesteśmy chorzy i potrzebujemy sie leczyć, albo że jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy dawać na tacę?
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jesteś tym co jesz jednak nie powinieneś jeść tego czym jesteś. To oznacza, że każdy z nas powinien zoptymalizować...
Jak jeść zgodnie ze swoją grupą krwi?
Jesteś tym co jesz jednak nie powinieneś jeść tego...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.