przeziębienia

Co trzeba robić, jeśli nie chcemy się przeziębiać?

agoludek - specjalista Tipy.pl
przeziębienia
1 z 4
Wiosna zbliża się bardzo powoli. Panująca aura sprawia, że ciągle się przeziębiamy. Co robić, żeby nie chorować? Zastosuj poniższe metody i pozbądź się złych nawyków, a pozwoli ci to uniknąć chorób, nawet gdy na zewnątrz panuje chłód. Dzięki temu nie tylko będziesz zdrowy, ale także będziesz w stanie cieszyć się wczesnowiosenną pogodą.
1
gorąca herbata
Picie gorących napojów na 30 minut przed wyjściem z domu
Gorąca herbata przyspiesza krążenie krwi i wzmacnia działanie mechanizmów obronnych organizmu. Jednak jednocześnie sprawia, że rozszerzają się naczynia krwionośne. Oznacza to, że jeśli wówczas wyjdziemy na zimną pogodę, szybko wytracimy ciepło ciała. Jeśli chcemy się czegoś napić przed wyjściem, lepiej jest sięgnąć po ciepłe, nie gorące napoje.
2
jedzenie śniadania
Wychodzenie na dwór z pustym żołądkiem
Aby wytwarzać ciepło, nasz organizm potrzebuje energii, w przeciwnym przypadku szybko zmarzniemy. Dlatego też w zimną pogodę należy jeść wtedy, gdy pojawi się głód, choćby to miała być tylko przekąska i herbata w ciepłym miejscu.
3
picie alkoholu
Posmarowanie skóry kremem tuż przed wyjściem z domu
Po posmarowaniu skóry kremem przez 30 – 40 minut paruje z niego woda. W mroźne dni grozi to szybkim wychłodzeniem i uszkodzeniem skóry. Dlatego też nakładamy krem co najmniej na 30 minut przed wyjściem lub używamy tłustego kremu, nie nawilżającego.

Rozgrzewanie się alkoholem na dworze
Po wypiciu alkoholu jest nam cieplej tylko przez 30 – 40 minut. Po tym czasie nasze ciało zaczyna bardzo szybko się wyziębiać. Ponadto, mózg może nieadekwatnie oceniać zagrożenie i nie wysyłać sygnału, że jest za zimno.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

grypa
syrop z buraka
kaszel

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie