Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Przeziębienia i Grypa > Co trzeba robić, jeśli nie chcemy się przeziębiać?

Co trzeba robić, jeśli nie chcemy się przeziębiać?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Wiosna zbliża się bardzo powoli. Panująca aura sprawia, że ciągle się przeziębiamy. Co robić, żeby nie chorować? Zastosuj poniższe metody i pozbądź się złych nawyków, a pozwoli ci to uniknąć chorób, nawet gdy na zewnątrz panuje chłód. Dzięki temu nie tylko będziesz zdrowy, ale także będziesz w stanie cieszyć się wczesnowiosenną pogodą.
1
gorąca herbata
Picie gorących napojów na 30 minut przed wyjściem z domu
Gorąca herbata przyspiesza krążenie krwi i wzmacnia działanie mechanizmów obronnych organizmu. Jednak jednocześnie sprawia, że rozszerzają się naczynia krwionośne. Oznacza to, że jeśli wówczas wyjdziemy na zimną pogodę, szybko wytracimy ciepło ciała. Jeśli chcemy się czegoś napić przed wyjściem, lepiej jest sięgnąć po ciepłe, nie gorące napoje.
2
jedzenie śniadania
Wychodzenie na dwór z pustym żołądkiem
Aby wytwarzać ciepło, nasz organizm potrzebuje energii, w przeciwnym przypadku szybko zmarzniemy. Dlatego też w zimną pogodę należy jeść wtedy, gdy pojawi się głód, choćby to miała być tylko przekąska i herbata w ciepłym miejscu.
3
picie alkoholu
Posmarowanie skóry kremem tuż przed wyjściem z domu
Po posmarowaniu skóry kremem przez 30 – 40 minut paruje z niego woda. W mroźne dni grozi to szybkim wychłodzeniem i uszkodzeniem skóry. Dlatego też nakładamy krem co najmniej na 30 minut przed wyjściem lub używamy tłustego kremu, nie nawilżającego.

Rozgrzewanie się alkoholem na dworze
Po wypiciu alkoholu jest nam cieplej tylko przez 30 – 40 minut. Po tym czasie nasze ciało zaczyna bardzo szybko się wyziębiać. Ponadto, mózg może nieadekwatnie oceniać zagrożenie i nie wysyłać sygnału, że jest za zimno.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zima już tu jest. Niektórzy ją uwielbiają, a niektórzy cały ten czas przespaliby pod ciepłą kołdrą. Wielu z nas boryka...
5 najlepszych naturalnych sposobów na zimowe problemy
Zima już tu jest. Niektórzy ją uwielbiają, a niektórzy...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.