aspiryna

5 zaskakujących zastosowań aspiryny

agoludek - specjalista Tipy.pl
aspiryna
1 z 4
Okazuje się, że aspirynę można użyć do czegoś innego niż tylko złagodzenie gorączki i bólu. Lek ten, który można kupić bez recepty, posiada wiele zaskakujących zastosowań i nie każdy o nich wie. Zapoznaj się z listą pięciu niespotykanych zastosowań aspiryny.
1
odciski
Usuwa modzele na stopach
Aspiryna pomaga także w usuwaniu modzeli ze stóp. Zgnieć 7 tabletek aspiryny i wymieszaj je z połową łyżki soku z cytryny i wykonaj z obu składników pastę. Nałóż uzyskaną mieszankę na podeszwy stóp i przykryj je ciepłym ręcznikiem. Pozostaw na 10 minut, a następnie usuń zrogowaciały naskórek pumeksem.
2
aspiryna na plamy
Poprawia stan włosów
Aby uzyskać efekt zdrowych, lśniących włosów, wystarczy rozpuścić kilka tabletek aspiryny w szklance ciepłej wody i nałożyć na umyte włosy. Pozostaw na około 15 minut, a następnie spłucz.

Usuwa plamy potu z ubrań
Dzięki aspirynie twoje ulubione ubrania mogą zyskać nowe życie. Rozpuszczoną w ciepłej wodzie aspirynę nałóż na plamy i pozostaw na noc. Następnie wypierz ubrania jak zwykle.
3
bukiet róż
Usuwa osad z wanny
Zgnieć 5 tabletek aspiryny i dodaj je do płynu, którym zwykle czyścisz wannę. Spryskaj nim całą wannę i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie z łatwością usuniesz brud przy pomocy ściereczki.

Przedłuża życie kwiatom
Jeśli chcesz, by twoje kwiaty w wazonie pozostały dłużej świeże, dodaj do wody zgniecioną tabletkę aspiryny. Sposób ten działa szczególnie dobrze w przypadku róż, które pozostają długo piękne w wazonie.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Paznokcie u rąk
Jak leczyć grzybicę paznokci?
krótkie tipsy

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie