Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Ogrody > Podstawy Ogrodnictwa > 5 sposobów, aby ustrzec swoje kwiaty przed szkodnikami

5 sposobów, aby ustrzec swoje kwiaty przed szkodnikami

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Uwielbiasz kwiaty? W twoim ogrodzie zawsze jest kolorowo? Więc z pewnością miałaś styczność z owadami, które niszczyły twoje rośliny. Niektórzy do pielęgnacji stosują szkodliwe dla środowiska i zdrowia człowieka, pestycydy. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby walczyć z problemami bez niszczenia środowiska. Sprawdź 5 skutecznych sposobów pielęgnacji roślin.
1
szkodniki w ogrodzie
Niezdrowe kwiaty przyciągają szkodniki
Jest to prosta zasada, że owady przyciągają słabe, niezdrowe i uszkodzone rośliny. Najlepszą rzeczą, aby utrzymać ogród wolny od szkodników jest zachowanie go w dobrym i zdrowym stanie. Jak sprawdzić, czy twój ogród jest zdrowy? Regularnie przeprowadzać kontrolę roślin, sprawdzać czy nie pojawiły się szkodniki i infekcje, czy rośliny zmieniły kolor liści. Jeśli niektóre rośliny zostały zakażone, natychmiast podejmij kroki w celu odparcia lub zabicia szkodników.
2
ślimaki ogród
Utrudnij życie ślimakom
Ślimaki są dużym problemem w wielu ogrodach. Najlepszym sposobem jest rozsypać ostre przedmioty wokół roślin, które sprawią, że ślimakom utrudni to poruszanie się. Świetnie do tego nadają się skorupki jajek. Fusy z kawy również będą doskonałym rozwiązaniem

Zrób własny środek na szkodniki
Naturalne środki ochrony są również skuteczne i bezpieczne. Za ich pomocą możesz pozbyć się szkodników i owadów. Te naturalne środki działają wolniej, więc musisz uzbroić się w cierpliwość i stosować je regularnie, aby osiągnąć efekty.
3
zioła odstraszanie
Stosuj pułapki
Ślimaki, podobnie jak ludzie uwielbiają piwo. W piwie znajdują się substancje, które są dla ślimaków toksyczne. Wlej piwo do płytkiego zbiornika i zostaw je blisko miejsca, w którym najczęściej się pojawiają. Przyciągnięte zapachem piwa ślimaki nie będą mogły się wydostać z pułapki i zginą.

Używaj ziół do odstraszania owadów
Aromatyczne zioła ochronią twoje kwiaty przed szkodnikami. Korzystaj z takich pachnących ziół jak mięta czy trawa cytrynowa. Natomiast chilli w proszku skutecznie odstrasza mrówki. Także opryski kurkumą pomogą trzymać mrówki z daleka.
Przeczytaj teraz: Jak dbać o ogród latem?
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeżeli chcesz się pozbyć kotów ze swojego ogrodu, masz dwie opcje: naturalne albo chemiczne metody humanitarnego...
Jak pozbyć się kotów z ogrodu?
Jeżeli chcesz się pozbyć kotów ze swojego ogrodu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.