Tutaj jesteś: Zdrowie > Diety i Odżywianie > Odchudzanie > 5 powodów, przez które nie możesz schudnąć

5 powodów, przez które nie możesz schudnąć

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 2.3/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Utrata wagi może być ciężką walką. Gdy zaczniesz ćwiczyć, w krótkim czasie widać pierwsze efekty, waga spada, spodnie są luźniejsze. Nagle wszystko zaczyna zwalniać, następuje stagnacja. Jest to sytuacja zupełnie normalna. Metabolizm zwalnia i wówczas trzeba jeść mniej lub spalić więcej kalorii, aby dalej chudnąć. Zastanawiasz się, dlaczego nie tracisz na wadze? Oto pięć najczęstszych powodów.
1
odchudzanie waga
Wynagradzasz się zbyt często
Jedzenie przekąsek jako nagroda po dużym wysiłku może spowodować, że wskazówka na wadze zatrzyma się. Trudno jest pokonać 5 km, ale jak łatwo zjeść więcej niż 500 kcal. Ten rodzaj nagrody zazwyczaj przekracza ilość kalorii spalonych podczas treningu. Zmień system nagród, wybierz mniejsze porcje przekąsek oraz ich rodzaj.

Kontrola porcji
Dodanie dodatkowej łyżki masła orzechowego do śniadania, może stanowić ogromna różnicę, gdy próbujesz zrzucić tę parę kilogramów. Kontrola porcji jest ważna i trzeba zwracać na nią uwagę, zwłaszcza gdy twoja waga jest w stagnacji.
2
siłownia odchudzanie
Brak ruchu prócz siłowni
Kiedy ćwiczysz więcej na siłowni, dochodzisz do wniosku, że wystarczająco dużo się ruszasz i inna aktywność fizyczna jest zbędna. Nie ruszając się po treningu wpływasz na utratę wagi. Bądź aktywny w każdej chwili. Wybierz się na długi spacer, kop piłkę, wybierz schody zamiast windy lub wybierz się na przejażdżkę rowerową. Aktywność poza siłownią pozwoli ci podkręcić metabolizm.
3
odchudzanie stagnacja
Nie zapychaj się jedzeniem
Rutynowy i intensywny trening o wysokiej intensywności może naprawdę zwiększyć apetyt. W tej sytuacji możesz skończyć przejedzeniem się, dokładając dopiero co utracone kalorie. Nie idź na trening głodny, zawsze zjedz małą, lekką przekąskę. Weź jabłko, kilka migdałów lub baton proteinowy.

Brak konsekwencji
Pominięcie treningu zwiększa twoje szanse na pominięcie kolejnego, to może się skończyć stagnacją w odchudzaniu. Konsekwencja jest bardzo ważna, jeśli chcesz schudnąć. Im bardziej jesteś systematyczny, tym szybciej zauważysz efekt swojego wysiłku.
 2.3/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Czy ciągły apetyt sprawia, że twoje wysiłki związane z odchudzaniem idą na marne? Oto kilka sposobów na to, jak...
Jak powstrzymać apetyt?
Czy ciągły apetyt sprawia, że twoje wysiłki związane z odchudzaniem idą na marne?...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.