białe pranie

7 sposobów na utrzymanie bieli ubrań

_paula_ - specjalista Tipy.pl
białe pranie
1 z 5
Wszyscy mamy ulubione ubrania, które chcemy ciągle nosić. Niestety nic nie trwa wiecznie i bardzo często ciuchy te (szczególnie białe) bardzo szybko się zużywają. Jednak możesz przedłużyć ich życie jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Aby zabezpieczyć swoje ulubione ubrania wystarczy kilka przedmiotów domowego użytku. Dzięki nim zapobiegniesz ich szarzeniu oraz powstawaniu żółtych plam. Zebraliśmy najbardziej popularne i efektywne sposoby na przedłużenie życia twojej garderoby, tak aby jak najdłużej wyglądała jak nowa.
1
biała koszula
Usuwanie upartych plam
Wlej 2 litry wody do dużego garnka i zagotuj ją. Wyciśnij sok z 3 cytryn. Do gorącej wody wsyp 1 łyżkę soli. Następnie dodaj sok z cytryny i 1/4 szklanki proszku do prania. Mocz ciuchy w mieszance przez około 40 minut, a następnie opłucz je w czystej wodzie 2 lub 3 razy.
Rozwieś do wyschnięcia.
Pamiętaj: metoda ta pomoże ci również pozbyć się plam z potu pod pachami oraz na kołnierzyku.

Białe koszule jeszcze bielsze
Posyp plamę 1 łyżką proszku do pieczenia. Przekrój cytrynę na pół i potrzyj nią zabrudzenie. Pozostaw na 15 minut, a następnie wypierz jak zwykle ciepłą wodą.
Uwaga: metoda ta używana jest często do usuwania żółtych plam pod pachami w białych koszulach. Możesz również zrobić pastę z proszku do pieczenia i soku z cytryny, a następnie wetrzyj ją w plamę.
2
białe ręczniki
Wybielacz
Pokrój 2 cytryny i dodaj je do miski z zagotowaną wodą (1 litr). Umieść swoje białe rzeczy w misce i pozostaw je na 40 minut. Po tym czasie wypierz jak zwykle w pralce.
Rada: cytryna jest dobrym środkiem czyszczącym ubrania i nie niszczy materiału.

Pranie delikatnych ubrań
Wymieszaj 1/4 środku do prania z 1/4 szklanki wody utlenione i dodaj to do 2 litrów ciepłej wody. Mocz ubrania w mieszance przez około 30 minut, a następnie je wypłucz.
Pamiętaj: aby zachować jakość ciuchów wybierz odpowiedni środek do prania. Metoda ta nadaje się do prania wełnianych ubrań oraz innych delikatnych materiałów.
3
białe ubrania
Intensywne pranie
Dodaj 1/4 wody utlenionej oraz 4 krople amoniaku do litra wody. Mocz ciuchy w mieszance przez 10 minut. Następnie wszystko wypłucz.
Uwaga: mieszanka ta jest silniejsza niż inne, dlatego jest bardziej efektywna. Pamiętaj, aby podczas jej używania założyć rękawiczki.

Naturalny zmiękczacz do ubrań
Namaczaj ciuchy przez 40 minut w mieszance litra wody i 1/2 szklanki octu. Jeśli chcesz się pozbyć plam z potu, polej je bezpośrednio octem i potrzyj je mydłem.
Uwaga: ocet nie tylko wybiela ubrania, lecz także działa jak naturalny zmiękczacz.
4
biała pościel
Pranie pościeli
Umieść pościel w misce z kwaśnym mlekiem i pozostaw ją na 1-2 godziny. Następnie upierz jak zwykle. Jeśli to konieczne namaczanie możesz powtórzyć.
Trick: metoda ta nie tylko pomoże ci przedłużyć trwałość swojej pościeli, lecz także sprawi, że będzie ona bardziej miękka i przyjemna dla skóry.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

poduszki
używanie dezodorantu
zapach potu

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie