Tutaj jesteś: Zdrowie > Medycyna Alternatywna > Akupresura > 5 najlepszych punktów akupresury dla utraty wagi

5 najlepszych punktów akupresury dla utraty wagi

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Akupresura jest to tradycyjna chińska medyczna technika oparta na koncepcie energii życiowej, która przemieszcza się wokół naszego ciała. Technika ta opiera się na kilku punktach, które są połączone w najważniejszymi organami w naszym organizmie. Uciskając te miejsca w odpowiedni sposób możesz leczyć wiele dolegliwości i problemów zdrowotnych. Dzisiaj powiemy o punktach, które działają na wagę. Stymulując je możesz kontrolować swój apetyt oraz głód (na które bardzo często ma wpływ stres) jednocześnie wzmacniając układ trawienny.
1
ucho akupresura
Punkt ucha
Jest to jeden z głównych punktów kontrolujących apetyt. Aby go znaleźć, umieść kciuk na trójkątnym fragmencie płatka ucha. Teraz otwórz i zamknij buzię, wyczuj punkt w którym ruch ten jest maksymalny. Uciskaj punkt od 1 do 3 minut, 2 razy dziennie. Według akupresury uszy, dłonie oraz stopy są częściami ciała, które lepiej odbierają energię niż reszta ciała. Dlatego też stymulacja tych punktów jest najbardziej efektywną metodą na zrzucenie wagi.
2
górna warga
Górna warga
Punkt ten umieszczony jest między górną wargą a nosem, na samym środku. Uciskaj go od 1 do 5 minut dwa razy dziennie lub wtedy, kiedy poczujesz głód lub niepokój.

Punkt kolana
Uciskając ten punkt nie tylko poprawisz trawienie, lecz także złagodzisz bóle menstruacyjne oraz skurcze. Umieszczony jest on 5 cm poniżej rzepki i trochę w bok od środka w stronę zewnętrznej krawędzi nogi. Uciska ten punkt przy pomocy palca wskazującego przez 2 minuty codziennie, aby sprawić że twój żołądek będzie prawidłowo funkcjonował. Podczas ucisku możesz odczuwać niewielki ból lub dyskomfort.
3
akupresura łokieć
Punkt łokcia
Aby zlokalizować ten punkt przesuń palec na szerokość kciuka do środka łokcia. Uciskaj go kciukiem przez 1 minutę codziennie. Stymulacja tego punktu pomoże wyeliminować nadmiar ciepła oraz wilgoci z organizmu, wspomoże funkcjonowanie jelit oraz zapobiegnie zatrzymywaniu płynów.

Punkt koło kostki
Punkt ten umieszczony jest po wewnętrznej stronie nogi, 5 cm nad kostką. Uciskaj go przez 1 minutę, a następnie delikatnie odpuszczaj. Powtarzaj czynność codziennie. Nie zaleca się uciskania tego miejsca, jeśli jesteś w ciąży.
Wykonuj powyższe czynności codziennie, a niedługo zobaczysz zmiany w swoim ciele. Dzięki akupresurze może żyć zdrowo i efektywnie kontrolować swój apetyt.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.