Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Dziecko a Zdrowie > Dlaczego dzieci płaczą?

Dlaczego dzieci płaczą?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Dziecko, które regularnie płacze może być powodem stresu dla rodziców, więc ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z możliwych przyczyn płaczu. To może pomóc poradzić sobie z sytuacją i cieszyć się z rodzicielstwa, jak nigdy dotąd. sprawdź jakie są najczęstsze powody płaczu dziecka.
1
dziecko problemy żołądkowe
Przemęczenie
Kiedy dzieci są przemęczone lub  źle albo za mało śpią  wszystko kończy się z płaczem. Ze względu na prawidłowy rozwój dziecko powinno mieć dostarczoną odpowiednią ilość snu. Przytulanie i kołysanie dziecka  lub zastosowanie białego szumu (jak dźwięk  suszarki do włosów lub wentylatora ) pomoże uspokoić płaczące dziecko i pomóc mu zasnąć.

Problemy żołądkowe
Problem wzdęć lub kolki może również prowadzić do płaczliwości małych dzieci. W przypadku kolki, dziecko może płakać nawet godzinami. Jeśli dziecko płacze zaraz po karmieniu, możesz potraktować to jako znak problemu z brzuszkiem. Główną przyczyną kolki jest powietrze uwięzione w jamie brzusznej, które prowadzi do bólu i dyskomfortu.
2
płacz dziecka powody
Brak uwagi
Dzieci nie są zaprojektowane tak, aby być same,  potrzebują kontaktu z rodzicami i innymi ludźmi. Większość dzieci zaczyna płakać, gdy zauważy, że nie ma w pobliżu mamy ani taty, aby zwrócić na siebie uwagę.
Niektóre dzieci są bardziej wrażliwe i potrzebują dużo przytulania, jednak przestają  płakać zaraz po otrzymaniu stymulacji sensorycznej, która pochodzi z dotyku, mówienia do dziecka  i przytulania.
Wystarczy trzymać dziecko blisko przy sercu, aby powstrzymać płacz. Rytm bicia serca, ciepło ciała i zapach daje dziecku  poczucie bezpieczeństwa.
3
płaczące niemowlę
Zbyt zimno lub za gorąco
Gdy w otoczeniu dziecka jest zbyt gorąco lub zbyt zimno,  zazwyczaj informuje o tym poprzez płacz. Noworodki lubią być opatulone i utrzymują ciepło, ale nie lubią gdy jest za gorąco. Tak samo dziecko informuje, że jest mu zbyt zimno.
Musisz więc uważać, aby nie ubierać zbyt grubo swojego  dziecka. Podczas snu, nie przykrywaj go dodatkowymi kocami bez potrzeby. Zrób to dopiero, gdy zauważysz, że rączki i stópki dziecka są zimne.
Zawsze utrzymuj temperaturę w pokoju dziecka na poziomie około 18 stopni Celsjusza.

Choroba
Niemowlęta zwykle dużo płaczą, gdy są chore lub mają gorączkę. Twoje dziecko nie może powiedzieć, że nie czuje się dobrze, więc sygnalizuje to poprzez płacz. W przypadku przeziębienia lub gorączki skonsultuj się  z lekarzem. Nie podawaj mu żadnych leków na własną rękę. Czasami dzieci mogą płakać także ze względu na dyskomfort. Odczytanie przyczyny płaczu dziecka nie jest prostą sprawą, jednak nie denerwuj się. Po kilku tygodniach bez problemu odgadniesz co dolega twojemu maluchowi.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Opieka nad małymi dziećmi jest dość trudna. Są w wieku, kiedy rozwija się ich poczucie niezależności i preferencji, ale...
Jak uspokoić niegrzeczne dziecko?
Opieka nad małymi dziećmi jest dość trudna. Są w...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.