rak jajnika

4 wczesne symptomy raka jajników

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
rak jajnika
1 z 4
Rak jajnika jest typem raka, który atakuje jajniki. Ten typ nowotworu rozwija się niepostrzeżenie i szybko rozprzestrzenia się na miednicę i brzuch. W późnym etapie, rak jajnika może być trudny w leczeniu. Natomiast wczesne stadium raka z sukcesem można wyleczyć. Dokładne przyczyny powstawania tego typu nowotworu nie są do końca znane. Jednak pewne symptomy mogą wskazać na rozwijający się nowotwór. Jeśli zauważysz u siebie poniższe objawy, umów się na wizytę do lekarza.
1
rak jajników
Długotrwałe wzdęcie
Wzdęcie to nic nowego, często mamy z nim do czynienia. Zjedzenie niektórych pokarmów może powodować wzdęcie. Natomiast, gdy wzdęcie utrzymuje się przez dłuższy czas,
2
rak jajnika objawy
Ból podbrzuszu i miednicy
Wszystkie wiemy, że skurcze i ból brzucha podczas menstruacji są normalne. Kiedy ból jest ciągły i trwa powyżej trzech tygodni to może być objaw raka jajnika. Kobiety powinny zwracać uwagę, ponieważ ten objaw jest często mylony z bólem menstruacyjnym.

Szybkie uczucie sytości
Brak apetytu i problemy z jedzeniem, które pojawiają się nagle, a przedłużają się powyżej trzech tygodni mogą być symptomem problemów z brzuchem, trawieniem bądź pracą jelit. Lecz, czasami te objawy mogą sygnalizować raka jajników.
3
objawy raka jajnika
Częste oddawanie moczu
Częste oddawanie moczu nie powinno dziwić, zwłaszcza gdy dużo pijemy. Jeśli zauważysz u siebie częste oddawanie moczu, bez większego spożycia płynów, skonsultuj się z lekarzem w celu omówienia problemu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie