pies pchły

5 naturalnych sposobów na pozbycie się pcheł u zwierząt domowych

MatrioSzka - specjalista Tipy.pl
pies pchły
1 z 4
Pies jest oczywiście najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże, nie można zaprzeczyć, że posiadanie psa czy kota może również oznaczać problemy. Na przykład, szczególnie w miesiącach letnich, wielu właścicieli psów, kotów i innych zwierząt futerkowych często skarży się na plagę pcheł. Ten artykuł pokaże ci kilka naturalnych rozwiązań, które mogą być skuteczne w pozbyciu się tych pasożytów.
1
banany na pchły
Banany
Chociaż to może wydawać się dziwny pomysł, skórka banana faktycznie może pomóc kontrolować pchły u zwierząt. Wielu twierdzi, że tajemnicą działania bananów jest potas, który zabija pchły. Wystarczy rozłożyć skórki na meblach i dywanie, gdzie zwierzak najczęściej przebywa. Pamiętaj, aby umieścić skórki banana w obszarze, który jest ukryty, aby uniknąć możliwości ich zjedzenia przez czworonogi.

Ocet jabłkowy
Jednym ze sposobów wykorzystania octu jabłkowego, aby zapobiec inwazji pcheł jest podawanie go pson doustnie. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć jedną łyżkę octu jabłkowego z miską wody swojego zwierzaka. Będzie on stopniowo przenikał do skóry, co powoduje zdychanie pcheł.
2
rozmaryn pchły
Rozmaryn
Wykorzystaj herbatę rozmarynową do pozbycia się pcheł u twojego psa. Po pierwsze, weź łyżkę posiekanego rozmarynu zalej go szklanką wody i gotuj do wrzenia. Daj płynowi ostygnąć. Płucz sierść zwierzaka takim płynem 2 razy w tygodniu, nie tylko zapewni świeży zapach, ale także odstrasza pchły.

Drożdże piwowarskie
Aby korzystać z tej naturalnej techniki zapobiegania pchłom, wystarczy wymieszać drożdże piwowarskie z żywnością spożywaną przez twojego psa. Podobnie jak w przypadku octu jabłkowego, będą przenikać do skóry i odstraszać pasożyty. Nie zapomnij poprosić weterynarza o dawkę, która będzie odpowiednia dla twojego zwierzaka.
3
pchły sposoby
Woda
Jest to najtańszy i najbardziej praktyczny sposób za pomocą którego można pozbyć się pcheł z sierści swojego zwierzaka. Czystość jest chyba najlepszym sposobem, aby się ich pozbyć. Ważne jest, aby regularnie kąpać psa. Pozwól mu zanurzyć się w wannie, która jest wypełniona wodą. Pozwoli to naturalnie wypłukać i łatwo pozbyć się pasożytów, ponieważ w wodzie nie mogą trzymać się sierści.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie