Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Oczy i Wzrok > 7 objawów, które mogą sygnalizować problemy z oczami

7 objawów, które mogą sygnalizować problemy z oczami

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Może cię to zdziwić, ale oczy mówią dużo o stanie twojego zdrowia. Nietypowe zabarwienie, guzki, obrzęki nie tylko utrudniają widzenie. Poważne problemy zdrowotne mogą być rozpoznane na podstawie nietypowych zmian w oczach i okolicy. Poniżej przedstawiono 7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem poważnej choroby.
1
wzrok problemy
Powiększone źrenice
Przy powiększonych źrenicach, całe oko wydaje się być czarne. W ciemnych pomieszczeniach źrenice rozszerzają się automatycznie. Jeśli stanie się tak, kiedy wokoło jest jasno, może to oznaczać, że niebawem u takiej osoby nastąpi atak serca.

Oczy za mgłą
W raz z wiekiem u niektórych osób pojawia się katarakta. Początkowo możesz nie zauważać żadnych zmian związanych ze wzrokiem, ale oczy będą wyglądały inaczej. Powierzchnia oka może stać się szara, mętna lub zamglona. Zamglone oczy to jedna z najczęściej występujących anomalii dotyczących tego organu.
2
oczy choroby
Wybałuszone oczy
Niektóre osoby mają z natury wyłupiaste oczy, ale jeśli taki stan pojawił się u ciebie znienacka, zachowaj czujność. Chorzy na nadczynność tarczycy często mają oczy, które wydają się być wybałuszone.

Żółtawe oczy
Białko oczne, które zabarwia się na żółto oznacza, że u takiej osoby występuje nadmiar żółci. To częsta oznaka żółtaczki, która sygnalizuje nieprawidłową pracę wątroby.

Zamazane widzenie u diabetyków
Musisz szczególnie zwracać uwagę na swój wzrok, jeśli chorujesz na cukrzycę. Zamazany obraz może być spowodowany nadmiarem cukru we krwi, który powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego. Proces ten można odwrócić dzięki leczeniu, jednak jeśli zostanie on zignorowany, możesz stracić wzrok.
3
choroby oczu
Drganie powiek
Drganie powiek to ich gwałtowne ruchy bez żadnej przyczyny. Jeśli zdarza ci się to regularnie, może być spowodowane przez stres, lęk lub niedostateczną ilość snu. Nadmiar kofeiny lub sztuczne słodziki także wywołują tę reakcję nerwów powieki.

Zmiana koloru oczu
Zmiana koloru tęczówki oka może oznaczać zniszczenia w obrębie oka. Przyczyną mogą być guzy tkanki nerwowej, nerwiakowłókniakowatość typu 1, czerniak oka lub zespół Waardenburga.

Jeśli zauważysz u siebie którąś z opisanych wyżej nieprawidłowości, musisz wiedzieć, że mogą one być oznaką poważnych schorzeń. Porozmawiaj ze swoim lekarzem tak szybko, jak to będzie możliwe, aby wdrożyć odpowiednie leczenie.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zapalenie spojówek nie jest chorobą groźną, ale uciążliwą. Może być spowodowane przez trzy czynniki: bakterie, wirusy...
Jak rozpoznać zapalenie spojówek?
Zapalenie spojówek nie jest chorobą groźną, ale uciążliwą...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.