Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Antykoncepcja > Jakie są fakty i mity na temat antykoncepcji?

Jakie są fakty i mity na temat antykoncepcji?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Pigułki antykoncepcyjne nie były w powszechnym użyciu od zawsze. Wieku temu kobiety radziły sobie bez używania jakiejkolwiek antykoncepcji, a idea samej pigułki antykoncepcyjnej jest stosunkowo świeża. Jak wiadomo na temat antykoncepcji krąży wiele plotek, które często okazują się nie prawdą, jednak wiele osób ciągle jest przekonanych, że wie wszystko na ten temat. Oczywiście bardzo trudno jest uświadomić ludzi o tym jakie są konsekwencje nie stosowania antykoncepcji, ponieważ różne metody stosowane przez przeciwników antykoncepcji często zawodzą. Co musisz wiedzieć o antykoncepcji oraz o pigułkach antykoncepcyjnych, aby być pewnym, że nie zawiodą? Oto kilka faktów i mitów na temat antykoncepcji.
1
antykoncepcja a choroby
Pigułki antykoncepcyjne zapobiegają chorobom przenoszonym drogą płciową
Być może wielu z was słyszało o tym, że stosowanie pigułek antykoncepcyjnych zabezpiecza nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Mit ten nie jest oparty na rzeczywistości, ponieważ pigułka chroni tylko i wyłącznie przed niechcianą ciążą. Nigdzie nie jest powiedziana, że ochroni nas przed chorobami. Jeśli nie jesteś pewna swojego partnera zawsze używaj dodatkowo prezerwatywy, która znacznie zminimalizuje ryzyko zakażenia.
2
antykoncepcja mity
Ciąża może zostać przerwana po zażyciu pigułki antykoncepcyjnej dzień po stosunku
Istnieje wiele wyobrażeń na temat tego, że pigułki antykoncepcyjne zażyte dzień po stosunku w trakcie którego mogło dojść do zapłodnienia będą skuteczne. Tabletki antykoncepcyjne nie powodują przerwania ciąży! Tabletki antykoncepcyjne stosuje się, aby zapobiegać owulacji, a nie próbować zatrzymać rozwój pęcherzyka. Jeśli jesteś już w ciąży, to stosowanie tabletki antykoncepcyjnej nic nie pomoże.
3
antykoncepcja ciąża
Pigułka antykoncepcyjna będzie skuteczna zaraz po zażyciu
Niektóre osoby myślą, że pigułki antykoncepcyjne działają zaraz po zażyciu, niestety nie jest to prawdą. Tabletki antykoncepcyjne, aby działały muszą być przyjmowane zgodnie z harmonogramem i we właściwej dawce. Nie można twierdzić, że po zażyciu jednej tabletki od razu jesteśmy zabezpieczeni przed ciążą. Dopiero dopasowanie dawki oraz regularne przyjmowanie da nam gwarancję, że jesteśmy zabezpieczeni.

Nie można zajść w ciąże podczas okresu
Podczas cyklu miesiączkowego jest kilka dni podczas, których zajście w ciąże będzie znacznie utrudnione. Jednak nie ma gwarancji, że podczas stosunku w czasie tych dni nie można zajść w ciążę. Chodzi o to, że nasienie może przetrwać w pochwie nawet siedem dni i być wciąż gotowe do zapłodnienia jajeczka, które się pojawi.
4
antykoncepcja mity
Należy robić przerwy w stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych
Pigułki antykoncepcyjne nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia, jeśli są prawidłowo dobrane do organizmu i gospodarki hormonalnej. Bardziej niebezpieczne są zastrzyki, które rzeczywiście mogą powodować znaczną utratę minerałów i witamin. Dlatego po jakimś czasie lekarz może zalecić krótkotrwałą przerwę w przyjmowaniu antykoncepcji, aby organizm mógł się zregenerować.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
bluem - 2017-03-21
Ciekawa publikacja, ja biorę tabletki antykoncepcyjne belara, dobrze się po nich czuję nie tak jak po poprzednich tabletkach i teraz cieszę się że się nie poddałam po pierwszej próbie dobierania odpowiedniej antykoncepcji
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Antykoncepcja hormonalna jest uważana przez wiele kobiet za jedno z największych dobrodziejstw XXI wieku. Rzadko mówi...
Co dzieje się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?
Antykoncepcja hormonalna jest uważana przez wiele kobiet...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.