Tutaj jesteś: Praca i Kariera > Praca > Relacje i Atmosfera w Pracy > 5 sposobów, aby być bardziej produktywnym w pracy

5 sposobów, aby być bardziej produktywnym w pracy

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Wiele czynników rozprasza nas w pracy. Głośno utyskujący na swe życie współpracownik, ciągle spływający potok e-maili oraz kusząca chęć przeglądnięcia profilu na facebooku. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów jak stać się bardziej produktywnym. Oto kilka wskazówek.
1
praca produktywność
Słuchaj odpowiedniego rodzaju muzyki
Okazuje się, że słuchanie odpowiedniego rodzaju muzyki może wpłynąć na twą pracę i produktywność. Osoby słuchające radosnej muzyki mają większą skłonność do współpracy i mieli lepszy nastrój w pracy. Natomiast osoby słuchające ciężkiej muzyki byli nieszczęśliwi i niechętni do współdziałania. Poza tym, słuchanie ciężkiej i przytłaczającej muzyki może prowadzić do demencji.

Włącz lampkę na biurku
Jeśli twoja praca wymaga dużej koncentracji, świetlówki używane w biurze nie pomogą ci. Naukowcy z Japonii przeprowadzili badanie, w którym sprawdzali ustawienie światła. Okazało się, że oświetlenie znajdujące się na biurku lub podłodze, zwiększało koncentrację o 5%. Wyłącz górne światło i włącz lampkę, aby łatwo zabrać się do pracy.
2
produktywność w pracy
Zrób listę
Znasz powiedzenie: „Jeśli chcesz coś zrobić, poproś zajętą osobę”. Sporządzenie listy sprawi, że będziesz w ciągłym ruchu i wykonywaniu zadań. Osoby, które mają dużo do zrobienia pracują bardziej efektywnie. Rankiem poświęć kilka minut na sporządzenie listy, zobaczysz jak szybko się z nią rozprawisz i jeszcze znajdziesz czas na kolejne zadanie.
Weź sweter
3
praca produktywność
Weź sweter
Odczuwasz chłód lub przeciwnie, jest ci gorąco w miejscu pracy? To może mieć wpływ na twoją pracę i produktywność. Osoby, które nie czuły się komfortowo kończyły zadanie szybciej, niż ci którzy czuli się dobrze. Jeśli nie jest to dla ciebie odkryciem, miej w miejscu pracy sweter. Ponieważ termostaty są zoptymalizowane dla mężczyzn, kobiety często odczuwają dreszcze.

Postaw roślinę na biurku
Natura ma potężną moc. Na pracę jak i produktywność wpłynie nawet mała roślina postawiona na biurku. Naukowcy odkryli nawet, że przeglądanie zdjęć natury pomaga ludziom bardziej się skupić i wrócić do pracy.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeśli ktoś ma kłopoty ze snem, oznacza to, że ma problemy z pracą. Śpimy coraz mniej zwłaszcza, gdy pracujemy na nocną...
Jak sen może zwiększyć twoją wydajność w pracy?
Jeśli ktoś ma kłopoty ze snem, oznacza to, że ma problemy...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.