środki czystości

3 proste przepisy na domowe środki czystości

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
środki czystości
1 z 4
Skuteczność środków czystości, których używasz nie zadowala cię? Nim zaczniesz szukać nowych na sklepowych półkach, sprawdź działanie domowych środków. Są tańsze w przygotowaniu i zawsze wiesz, co się w nich znajduje. My podpowiemy ci, jak przygotować trzy proste preparaty pomocne w sprzątaniu domu.
1
odświeżacz sprzątanie
Odświeżanie pościeli
Ten prosty środek sprawi, że twoja pościel znów będzie pachnieć świeżością. Można używać go do odświeżania poduszek, prześcieradeł i kołder pomiędzy zmianami. Formuła tego środka jest elastyczna i można dopasować zapach do nastroju. Oto jak go sporządzić. Potrzebujesz: butelki z atomizerem, 2 szklanek wody destylowanej, 120 ml wódki oraz 10-30 kropli dowolnego olejku. Składniki wymieszaj w butelce, zakręć nakrętkę i mocno wstrząśnij. Stosuj z umiarem, inaczej pościel będzie mokra.
2
mycie okien
Czyste okna
Wódka jest lepsza niż płyn do mycia szyb. Wystarczy spryskać nią szybę, wytrzeć czystą szmatką lub gazetą i okna lśnią jak nowe. Jak przygotować środek do mycia okien? Potrzebować będziesz: 1 części wódki, 2 części wody oraz 12-24 kropli olejku zapachowego. Wymieszaj składniki, wstrząśnij butelką i gotowe.
3
osad z mydła
Osad z mydła
Osad na ściankach kabiny prysznicowej może doprowadzić do szału. Zapewniamy, że już nie musisz się denerwować. Proponujemy ci prosty sposób na jego usunięcie. Wszystko czego potrzebujesz to: 4 szklanki octu, 4 szklanki wody i 1 łyżka płynu do naczyń. Zmieszaj składniki, przelej do butelki ze sprayem. Spryskaj i zostaw na 15 minut, następnie przetrzyj i spłucz obficie wodą.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie