Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Guzy Mózgu > Czy poranny ból głowy może oznaczać guza mózgu?

Czy poranny ból głowy może oznaczać guza mózgu?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Poranny ból głowy dotyka wielu z nas. Najczęściej objawia się uciskiem, pulsacją lub też charakterystycznym ukłuciem. Niezależnie od formy bólu jest on uciążliwy i może powodować niepokój, przez co już od rana masz obniżony nastrój co skutkuje negatywnie na perspektywie całego dnia. Niestety bóle głowy mogą w wielu przypadkach być objawem guza mózgu, lecz wpływ na bóle głowy mogą mieć też inne czynniki.
1
bezdech senny
Jedną z możliwych przyczyn jest bezdech senny- co powoduje niedotlenienie mózgu. Bezdechy mogą trwać od kilku sekund do nawet kilku minut i może występować do 30 razy na godzinę. Istnieją trzy rodzaje bezdechu sennego: obturacyjny, centralny i złożony. Obturacyjny występuje najczęściej w czasie "odpoczywania" mięśni gardła. Centralny bezdech senny jest wynikiem niewłaściwej sygnalizacji z mózgu do mięśni odpowiedzialnych za oddychanie, a bezdech złożony jest połączeniem powyższych dwóch. Oprócz bezdechu bóle głowy może powodować także chrapanie, nagłe przebudzenia, suchość w ustach, bóle gardła, bezsenność, nadmierne zmęczenie, drażliwość oraz odwodnienie.
2
bóle głowy
Jak odróżnić guza mózgu od bólu głowy?
Guza mózgu charakteryzują takie objawy jak: drętwienie lub osłabienie kończyn, zaburzenia widzenia, nudności, wymioty, trudności w mowie, przewlekłe bóle głowy, bóle głowy nasilające się w ciągu kilku dni, tygodni, a nawet miesięcy. W celu upewnienia się należy skonsultować się z onkologiem, który zleci odpowiednie badania i odnajdzie właściwą przyczynę bólów. Warto to zrobić, ponieważ nawet jeśli z tym bólem da się normalnie funkcjonować to znacząco obniża jakość życia i Twoje zadowolenie.
3
przebywanie na słońcu
Jak walczyć z bólem głowy? Od czego zacząć?
Na początek powinieneś zmienić tryb życia to znaczy: lepiej się odżywiać, pić więcej wody, dostarczać organizmowi witamin, minerałów, a także witaminy D- po prostu przebywając na słońcu. Kolejną rzeczą jest zwiększenie aktywności fizycznej poprzez codzienne, nawet krótkie 15- minutowe ćwiczenia. Rzuć używki typu tytoń, ogranicz spożycie alkoholu ponieważ wyniszcza organizm oraz komórki mózgowe. Dobrze się wysypiaj oraz spróbuj bardziej zorganizować swoje życie- przede wszystkim musisz zacząć chodzić spać mniej więcej o jednej godzinie każdego dnia. Twój organizm będzie ci wdzięczny za regularność.
4
powody bólu głowy
Inne przyczyny bólu głowy?
Przyczyn może być naprawdę wiele. Oprócz powyższych przyczyn może to być również związane ze sprawami związanymi z niewłaściwym ciśnieniem krwi, przewlekłymi napięciami, migreną, stresem, depresją lub też może to być skutek dużej grupy lekarstw, które być może musisz przyjmować.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Co robimy, kiedy boli nas głowa? Sięgamy po tabletkę przeciwbólową, bo jest to najszybszy i najprostszy sposób walki z...
Naturalne sposoby walki z bólem głowy
Co robimy, kiedy boli nas głowa? Sięgamy po tabletkę...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.