Tutaj jesteś: Moda i Uroda > Kosmetyki > Kosmetyki dla Pań > Jak długo kosmetyki nadają się do użycia?

Jak długo kosmetyki nadają się do użycia?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 6 
Wszystkie produkty, w tym również i kosmetyki mają określony czas, przez który możemy ich bezpiecznie używać. Jeśli nie zużyjemy ich w danym czasie lub nadal będziemy ich używać może to powodować podrażnienia skóry i oczu, infekcje i stany zapalne. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka, kosmetyk nie uległ zmianie, to substancje wchodzące w jego skład mogły stracić przydatność i stać się niebezpieczne. Przeterminowane kosmetyki stają się wylęgarnią bakterii, więc nie odkładaj przeterminowanych produktów do szuflady, tylko od razu wyrzuć je do śmieci. Większość produktów do makijażu zawiera datę, który informuje nas , jak długo dany produkt będzie zdatny po otwarciu.
1
puder
Mascara
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 2-3 miesiące) Szczoteczka maskary w czasie używania, jest wyjmowana z pojemniczka, stosowana i umieszczana z powrotem w opakowaniu. Może to powodować zagnieżdżenie w kosmetyku bakterii, które zostały zebrane po drodze. Te bakterie mogą powodować infekcje, a w ich konsekwencji zaczerwienienie i swędzenie i podrażnienia. Gdy tusz zepsuje się, będzie miał również zmieniony zapach. Należy unikać przechowywania kosmetyku w ciepłych i wilgotnych miejscach, co sprzyja rozwojowi bakterii i przyspiesza psucie produktu.

Podkład
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 6-12 miesięcy) Stosowanie przeterminowanego podkładu może być przyczyną wyprysków i podrażnień. Uważaj na zmiany koloru, konsystencji czy zapachu. Dzięki takim objawom wiesz, że trzeba kosmetyk wrzucić. Trzymaj podkład z dala od wilgotnych i ciepłych miejsc, takich jak łazienki, ponieważ powodują szybsze psucie produktu.
2
puder sypki
Korektor
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 1-2 lat)
Korektor w proszku lub w postaci sztyftu może nadawać się do użycia do dwóch lat. Płynne korektory należy wyrzucić po jednym roku. Kiedy kolor zacznie się zmieniać lub zauważysz, że konsystencja i zapach różnią się od wcześniejszej, należy wymienić kosmetyk na nowy.

Pudry i produkty sypkie lub w kamieniu
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 1 ½ roku)
Przetrzymuj kosmetyki w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu i upewnić się, że pojemniki są szczelnie zamknięte, tak aby uniknąć dostania się do wnętrza opakowania bakterii powodujących psucie produktu. Prawidłowo przetrzymywany kosmetyk posłuży ci półtorej roku.
3
paleta cieni
Róż w kremie lub sztyfcie
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 1 rok) Jeśli produkt ulegnie zamoczeniu, pojawia się ryzyko rozwoju bakterii. Należy również regularnie czyścić pędzle których stosujesz do aplikacji kosmetyku.

Cienie do powiek
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 1 rok) Istnieje duże ryzyko przenoszenia bakterii do produktu, a następnie do oczu. Kremowe cienie do powiek są lepszym środowiskiem dla bakterii i rosną w nich szybciej niż w kosmetykach sypkich lub w kamieniu, więc zwracaj szczególną uwagę na higienę podczas ich aplikacji. Kiedy ciebie w kremie są zepsute? Jeśli można zauważyć, białą warstwę na powierzchni cienia. Kiedy to nastąpi, wrzucić niezwłocznie kosmetyk. Zawsze używaj czystego pędzla podczas aplikacji sypkich cieni.
4
szminki
Eyeliner
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 3 miesiące) Produkty te pozostają w kontakcie z delikatną okolicą oczu i mogą przenosić bakterie bardzo łatwo. Kredki do oczu są przydatne nieco dłużej niż ciekłe eyelinery, zwłaszcza jeśli są dobrze ostrzone po każdym użyciu. Gdy zauważysz na kredce biały nalot, wrzucić ją!

Szminki i błyszczyki
(Zdatność do użycia po otworzeniu: 1 rok) Po tym czasie powierzchnia produkt stanie się twarda i szminka nie będzie nadawała się do zastosowania. Błyszczyk musi zostać wymieniony, gdy staje się śluzowaty i pachnie nieświeżo. Nigdy nie udostępniaj szminki innym osobom, ponieważ możesz zarazić się wieloma bakteriami.
5
pędzle do makijażu
Pędzle
Zarówno pędzle jak i inne akcesoria, które są regularnie czyszczone i odpowiednio przechowywane będą służyć ci przez wiele lat. Gdy włosie zaczyna wypadać lub rozchodzić się na boki, to najlepszy dowód na to, że czas wymienić je na nowe.. Zaleca się czyścić pędzle dokładnie po każdym użyciu, a najrzadziej co 2 tygodnie. Wymyte pędzle osusz wstępnie ręcznikiem papierowym i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Nigdy nie wkładaj mokrych pędzli do kosmetyczki. Również choć jeden raz użyte pędzle powinny być przechowywane osobno od tych, które są czyste i jeszcze nieużywane.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Przydatność kosmetyków do użycia, jest bardzo istotnym tematem. Niestety rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego jak długo...
Jaki jest termin ważności kosmetyków?
Przydatność kosmetyków do użycia, jest bardzo istotnym...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.