Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Alergie > Czy kiełki brokuła mogą oczyszczać organizm?

Czy kiełki brokuła mogą oczyszczać organizm?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza odczuwamy pod postacią alergii, astmy, chorób serca, chorób płuc, a nawet uszkodzeniami nerwów. Nawet wykonywanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu może zwiększyć przyjęcie zanieczyszczeń, ponieważ duży wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Na szczęście specyficzne strategie żywieniowe mogą chronić ciało i mózg przez skutkami zanieczyszczenia powietrza. Jak to zrobić? Wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.
1
brokuły kiełki
Szacuje się, że aż 7 milionów zgonów na całym świecie ma związek z zanieczyszczeniem powietrza. Naukowcy stale poszukują produktów bogatych w bioflawonoidy i inne składniki odżywcze, które mogłyby zmniejszyć skutki zanieczyszczenia powietrza. Niedawne badania wykazały, że takie działanie mogą mieć kiełki brokuła.
2
zanieczyszczenie powietrza
Kiełki brokuła są bogate w glukorafanin, który inicjuje sulforan. Związek ten zwiększa działanie enzymów, które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń. Przeprowadzono badania, które wykazały, że po spożyciu kiełków brokułów, zwiększyło się wydalanie z organizmu szkodliwego benzenu i innych czynników rakotwórczych aż o 61%.
3
powietrze zanieczyszczone
Także nasze domy są jednak źródłem zanieczyszczenia powietrza. Przykładowo, meble uwalniają toksyczne środki zmniejszające palność. Wpływają one na nasze zdrowie hormonalne, zwiększając ryzyko wystąpienia raka. Istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, na przykład znalezienie mebli bez sztucznych i nietoksycznych środków.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Kiełki to źródło życia, potężny zastrzyk energii i skarbnica wielu witamin, minerałów, białka i kwasów. Z powodzeniem...
Jakie kiełki są najzdrowsze?
Kiełki to źródło życia, potężny zastrzyk energii i skarbnica wielu witamin, minerałów...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.