Tutaj jesteś: Praca i Kariera > Praca > Rozwój Kariery Zawodowej > Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Programowanie neurolingwistyczne jest psychologicznym podejściem do komunikacji i rozwoju osobistego, które skupia się na połączenia umysłu i języka i jak ono wpływa na nasze połączenie ciała i zachowania. Polega ono na wizualizacji określonych wzorców językowych, inicjowaniu pozytywnych zmian od wewnątrz. Programowanie neurolingwistyczne wpływa na poprawę pamięci i koncentracji. Przez lata wykorzystywano je do wykrywania kłamstw, utraty masy ciała oraz zmniejszenia stresu i niepokoju. Sposób ten może być skuteczny dla wielu osób. Oto do czego stosuje się programowanie neurolingwistyczne.
1
programowanie neurolingwistyczne
Wspomaga utratę wagi
Objadanie się ma związek z tym co dzieje się w głowie, niż z dużym apetytem. Takie programowanie neurolingwistyczne może być pomocne w rozwiązaniu problemów z przejadaniem się. Poprzez modyfikację zachowania zmienia się podejście do ilości spożywanych pokarmów.

Pomaga w uczeniu
Nauka może być trudna, to może zniechęcać i czyniąc naukę jeszcze bardziej trudniejszą. Jedno z badań wykazało, że programowanie może być pomocne w poprawie poczucia własnej wartości u dzieci z dysleksją, pomagają zapewnić większe poczucie relaksu i niższy poziom lęku, tym samym poprawiając możliwości uczenia się.
2
metoda nlp
Pomaga zmniejszyć lęk
Rozmowa i inne metody terapeutyczne są bardzo skuteczne w radzeniu sobie z lękiem. Więc nic dziwnego, że programowanie neurolingwistyczne daje pozytywne rezultaty. Metoda ta świetnie sprawdza się w leczeniu klaustrofobii. Połączenie relaksu i wizualizacji jest największym powodem dla którego sposób ten pomaga ograniczyć niespokojne myśli i uczucia.
3
złe nawyki
Pomaga pozbyć się złych nawyków
Jednym z najlepszych sposobów, aby pozbyć się złych nawyków jest zastąpienie do nowym dobrym. Programowanie jest właśnie z tych metod, które to umożliwia. Ponieważ programowanie neurolingwistyczne nie posiada efektów ubocznych, jest to doskonałe narzędzie, które każdy może znać i stosować do walki z nawykami.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Panowanie nad emocjami świadczy o naszej dorosłości. Jednak nie zawsze i nie w każdej sytuacji, jesteśmy w stanie nad...
Jak panować nad emocjami?
Panowanie nad emocjami świadczy o naszej dorosłości. Jednak nie zawsze i nie w każdej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.