Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Psychiczne > Leczenie Zaburzeń Psychicznych > Co wpływa na poprawę zdrowia psychicznego lepiej niż leki?

Co wpływa na poprawę zdrowia psychicznego lepiej niż leki?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Często mówi się, że przemysł farmaceutyczny jest bardziej zainteresowany w tworzeniu dobrej sprzedaży niż kuracji. Jeśli chodzi o kwestie zdrowia psychicznego, wydawać się może, że określenie to jest wręcz cyniczne, jednak może zawierać trochę prawdy. Naukowcy z Nowej Zelandii odkryli, że lepsze odżywianie poprawia zdrowie psychiczne znacznie lepiej niż leki, nie powodując przy tym żadnych niepożądanych i dodatkowych skutków ubocznych w porównaniu ze środkami farmaceutycznymi.
1
śmieciowe jedzenie
Wciągu ostatnich pięciu lat stwierdzono zwiększenie częstości występowania chorób psychicznych i to wręcz w alarmującym tempie. Mianowicie prawie trzykrotnie wzrosła liczba chorych na ADHD, dwudziestokrotnie wzrosła liczba autyzmów i aż czterdziestokrotnie afektywna choroba dwubiegunowa. W obliczu tych wyników, stwierdzono, że aż 20% dzieci obecnie żyje z pewnego rodzaju problemami ze zdrowiem psychicznym. Naukowcy uważają, że wzrost ten może mieć związek z jedzeniem bardzo przetworzonej żywności jak i mniejszej zawartości właściwych składników odżywczych.
2
choroby psychiczne
Niestety, pierwsza linią leczenia zaburzeń psychicznych są środki farmaceutyczne, a następnie inne zabiegi jak na przykład terapie. Ważne jest aby zauważyć, że leki często wiążą się z niepożądanymi efektami ubocznymi. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet zagrażać życiu. Ważną informacją jest również fakt, że skuteczność niektórych leków z czasem zanika, zmuszając lekarzy do zwiększania dawek lub też stosowania innych, często silniejszych leków.
3
zdrowe jedzenie
Naukowcy podjęli wyzwanie udowodnienia, że właściwe odżywianie może stanowić dobrą alternatywę dla środków farmakologicznych. W efekcie tych badań udało się udowodnić, ze młodzież, która stosowała zdrową dietę bogatą w mikroelementy cieszyła się znaczną poprawą ich zdrowia psychicznego. Wykazali oni również, że osoby stosujące niewłaściwą dietę cechowały się stopniowym pogarszaniem zdrowia psychicznego, jak również występowały inne problemy zdrowotne. Chociaż może jest zbyt wcześnie, aby podjąć kompletną terapię żywieniową mogącą wyleczyć różne przypadki, to badania są bardzo optymistyczne i już dziś mogą stanowić bardzo cenne uzupełnienie dla standardowego leczenia. Z pewnością nie zaszkodzi spróbować.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Klaustrofobia to choroba, której objawem jest strach przed przebywaniem w zamkniętych, zatłoczonych lub ciasnych...
Jak wyleczyć klaustrofobię?
Klaustrofobia to choroba, której objawem jest strach przed przebywaniem w zamkniętych...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.