Tutaj jesteś: Zdrowie > Diety i Odżywianie > Odżywianie > 5 zalet ziemi okrzemkowej

5 zalet ziemi okrzemkowej

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 2/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Ziemia okrzemkowa jest naturalnie uformowaną skałą osadową. Pochodzi ona ze szczątków okrzemek lub oceanicznych jednokomórkowych glonów sprzed ponad 30 milionów lat. Najczęściej wykorzystuje się ją do oczyszczania ciała. Niektóre badania sugerują, że przywraca poziom stężenia lipidów we krwi, detoksykuje metale ciężkie oraz zwalcza szkodliwe mikroby w organizmie. Sposobów wykorzystania ziemi okrzemkowej jest wiele, między innymi w kosmetyce czy jako środek czystości. Poznaj jej ciekawe korzyści i zastosowania.
1
ziemia okrzemkowa zastosowanie
Naturalne źródło krzemionki
Ziemia okrzemkowa składa się w 85 procentach z krzemionki. Ten ważny mikroelement znacząco wpływa na ścięgna, chrząstki, naczynia krwionośne i kości. Odżywia niemal każdy istotny narząd, w tym serce, wątrobę i płuca. Żywność była podstawowym źródłem krzemionki, nim wkroczyły nowoczesne uprawy roli, które zubożyły glebę. Sugeruje się, że tylko 1/3 dziennej dawki krzemionki jest pobierana z pokarmu, który spożywamy.
2
ziemia okrzemkowa zalety
Wspomaga zdrowie skóry
Ponieważ ziemia okrzemkowa posiada właściwości ścierne, świetnie sprawdza się jako pasta do zębów i w kosmetyce. Proces złuszczania naskórka jest ważny w pielęgnacji skóry, pomaga usuwać martwe komórki. Produkt ten jest także niezbędny dla zdrowia skóry, zębów, włosów i paznokci.

Wspomaga zdrowe serce
Badania wykazały, że ziemia okrzemkowa może wpływać na poziom cholesterolu we krwi oraz wspierać zdrowie serca. Składniki odżywcze, takie jak krzem, sód, wapń, magnez i żelazo, które znajdują się w ziemi okrzemkowej, dają praktycznie nieograniczone korzyści zdrowotne. Większość tych składników odgrywa rolę w budowaniu i naprawie mięśni i kości.
3
ziemia okrzemkowa korzyści
Naturalny pestycyd
Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań ziemi okrzemkowej jest wykorzystanie jej jako naturalnego środka owadobójczego. Ziemia może zabić szkodliwe owady, które zagrażają uprawie. Ze względu na nieustanne stosowanie pestycydów, wiele owadów staje się odporne na chemiczne środki. Dzięki ziemi można zmienić ilość szkodliwych toksyn, które przenikają do środowiska.

Oczyszczanie organizmu
Ziemia okrzemkowa działa jako materiał ścierny nie tylko na zewnątrz, lecz również wewnątrz ciała. Pomaga między innymi oczyścić jelita z nadmiaru zgromadzonego materiału i szkodliwych organizmów. Wspomaga też skuteczne usuwanie toksycznych metali. Przed zastosowaniem ziemi okrzemkowej należy się upewnić, że jest ona przeznaczona do spożywania
 2/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Karola - 2017-05-10
działanie detoksacyjne ma dihydrokwercetyna- uznawana za najsilniejszy antyoksydant. pochodzi z ponad 100 letnich drzew.
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Kuchnia Pięciu Przemian oparta jest na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, która uważa, że każda choroba spowodowana jest...
Jak gotować wg. Pięciu Przemian?
Kuchnia Pięciu Przemian oparta jest na Tradycyjnej Medycynie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.