Tutaj jesteś: Zdrowie > Diety i Odżywianie > Suplementy Żywieniowe > Magnez i jego rola w organizmie

Magnez i jego rola w organizmie

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Magnez odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest składnikiem kości, bierze udział w syntezie związków energetycznych, odpowiada za działanie układu sercowo-naczyniowego, działa uspokajająco i odprężająco, reguluje napięcie mięśni. To tylko niektóre z niezwykłych korzyści, jakie kryje w sobie magnez. Jak widać, prawidłowy poziom tego pierwiastka w organizmie jest niezwykle ważny dla kondycji fizycznej i psychicznej.
1
rola magnezu w organizmie
Objawy niedoboru magnezu
Organizm w wieloraki sposób sygnalizuje, że poziom magnezu w organizmie jest za niski. Niedobór magnezu może objawiać się bezsennością, skurczami mięśni, drżeniem rąk i powiek, bólami głowy, ciągłym zmęczeniem i brakiem koncentracji, nadciśnieniem. W ekstremalnych sytuacjach, gdy dojdzie do dużego ubytku magnezu, może wystąpić trwały skurcz mięśnia sercowego i przerwanie jego pracy. Jest to jednak sytuacja bardzo rzadko spotykana.
2
pestki dyni
Jak uzupełnić niedobór magnezu?
Magnez obecny jest w wielu produktach: bananach, awokado, pestkach dyni, kaszy gryczanej, kakao, roślinach strączkowych. Jego przyswajalność nie przekracza jednak 40%, dlatego w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ten pierwiastek, konieczna jest suplementacja. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów w formie tabletek musujących lub kapsułek, warto więc wybrać produkt odpowiedni dla siebie. Pomóc nam może lekarz rodzinny lub farmaceuta. Magnezowy suplement powinien zawierać witaminę B6, która zwiększa przyswajalność pierwiastka o około 30%.
3
picie wody
Innym cennym źródłem magnezu jest woda mineralna. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z treścią etykiety na opakowaniu i wybrać produkt wysokozmineralizowany, o dużej zawartości magnezu (więcej niż 50 mg/l).

Coraz bardziej popularne staje się również sięganie po jonizowaną wodę alkaiczną. Woda jonizowana występująca w przyrodzie pochodzi z topniejących lodowców. Niestety, większość z nas nie ma dostępu do takiej naturalnej wody żywej, dlatego alkaliczną wodę jonizowaną wytwarza się w procesie elektrolizy.
4
suplementy magnez
Wodę o wysokiej zawartości magnezu można też przygotować samodzielnie. Wystarcza butelka wody gazowanej (o śladowej ilości innych minerałów) i mleko magnezowe (dostępne w aptekach), które zawiera wodorotlenek magnezu. 45 ml mleka dodajemy do butelki schłodzonej wody gazowanej i potrząsamy intensywnie przez około 30 sekund. Następnie odstawiamy do lodówki na 30 minut, a po tym czasie ponownie potrząsamy. Przygotowana w ten sposób woda zawiera około 1500 mg wodorowęglanu magnezu. Jednorazowo należy pić tylko pół szklanki wody, którą cały czas przechowujemy w lodówce.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Prawidłowe stężenie magnezu w organizmie może prowadzić do niezwykłych korzyści dla zdrowia. Jeśli masz niski poziom...
Woda magnezowa na ból głowy i mięśni
Prawidłowe stężenie magnezu w organizmie może prowadzić...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.