Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Ogrody > Szkodniki, Choroby, Problemy > Posiadając tą roślinę nie będziesz mieć problemu z insektami i pająkami

Posiadając tą roślinę nie będziesz mieć problemu z insektami i pająkami

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Insekty należą do gatunku bezkręgowców, posiadają chitynowy szkielet zewnętrzny i trzyczęściowe ciało (głowa, tułów i odwłok), trzy pary nóżek, złożone oczy i parę antenek. W większości przypadków są malutkie, nie licząc chrząszczy i żuków, które mogą przybrać spore rozmiary. Większość insektów żywi się padliną, roślinami i mięsem.
1
insekty
Ich głównym zadaniem jest zwalczanie innych gatunków i zapobieganie rozwojowi plagi, co stanowi istotą część natury przyrody. Kolejną ich ważną funkcją jest rozkładanie i eliminowanie zbędnych resztek pokarmowych. Insekty potrafią też przenosić pyłki kwiatowe, co przyczynia się do zapyleń i jest niezwykle ważne dla przyrody. Te małe żyjątka jednak nie wyglądają zbyt ładnie i wiele osób odczuwa przed nimi strach.
2
pająk
Wielu ludzi na widok insektów krzyczy i podskakuje (np. na widok pająka). Nawet ci, którzy kochają naturę twierdzą, że widok pająka albo karalucha nie jest dla nich niczym przyjemnym. Wielu z nas próbuje pozbyć się ich używając środków chemicznych, które niestety posiadają pewne skutki uboczne. Na szczęście istnieje naturalne rozwiązanie problemu, które rozkładając się sprawi, że będziesz mieć spokój z niepokojącymi cię małymi żyjątkami. Dodatkowo sposób ten wprowadzi do twojego domu przyjemny zapach.
3
mięta
Rośliną, która pomoże ci zwalczyć insekty jest mięta i jej intensywny zapach. Mięta jest składnikiem używanym do wielu potraw, prócz tego posiada też zastosowania zdrowotne. Jedyne, co musisz zrobić, by pozbyć się z domu insektów jest zrobić wywar z kilku liści mięty, następnie poczekać aż wystygnie i przelać do pojemniczka z dozownikiem pozwalającym na spryskiwanie. Kiedy wywar będzie w spryskiwaczu, dokładnie opryskaj całą powierzchnię domu.
Dla zapewnienia lepszych efektów, pamiętaj o spryskaniu ciemnych zakamarków oraz różnego rodzaju szczelin. Metoda ta pozwoli trzymać ci insekty z dala od domu, a prócz tego sprowadzi przyjemny zapach do twojego domu.
Przeczytaj teraz: Jak pozbyć się korników?
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.