Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Oczy i Wzrok > Co mówi o nas kolor naszych oczu?

Co mówi o nas kolor naszych oczu?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 2/5 (25 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Każdy człowiek ma niepowtarzalne spojrzenie oraz inny kolor oczu. Okazuje się jednak, że ten ostatni rzeczywiście ma znaczenie i może dużo powiedzieć o naszej osobowości. Naukowcy odkryli, że z oczu można przewidzieć zagrożenia zdrowotne, które dotyczą każdego z nas. Czy rzeczywiście spojrzenie ma taką moc? Może to tylko wymysł wróżbitów, którzy za pieniądze powiedzą wszystko, co chcemy usłyszeć? Sprawdź więc, co mówią o naszym stanie zdrowia oczy.
1
czerwony kolor białka
Zaburzenia czynności wątroby oraz inne dolegliwości
Normalne jest, że czasem białka oczu zmieniają barwę, jednak nagła zmiana może być symptomem czegoś niedobrego, co dzieje się w naszym organizmie. Czerwony kolor białek może być spowodowany alergią, podczas gdy ich żółknięcie oznaką problemów z wątrobą. Jeśli natomiast rzeczywisty kolor tęczówki ulega zmianie, może być to czerniak.

Zwyrodnienie plamki żółtej
Z wiekiem zaburzenia związane z plamką żółtą oka są częstą przyczyną utraty wzroku. Dotyczy to szczególnie osób po 50. roku życia. Najnowsze badania wykazały, że posiadacze jasnych oczu mogą podwoić ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej. Nie jest do końca wiadome, dlaczego osoby o jasnych oczach mają znacznie większe szanse na zwyrodnienie, jednak prawdopodobnie chodzi tu o znacznie niższą ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV, w porównaniu do osób z ciemnymi oczami.
2
niebieskie oczy
Tolerancja na ból
Naukowcy niedawno odkryli, że kobiety, które mają jasne oczy, są w stanie wytrzymać o wiele więcej bólu, w porównaniu do tych z ciemnymi oczami. Udowodniono to na przykładzie kobiet, które urodziły dzieci – kobiety o jasnych oczach po porodzie były o wiele bardziej spokojniejsze i nie miały problemu ze snem, który był szczególnie utrudniony z powodu bólu. Choć wyniki nie są miarodajne, lekarze uważają, że wskazana tendencja jest stała.

Tolerancja alkoholu
Osoby będące posiadaczami czarnych lub brązowych oczu znacznie szybciej odczuwają skutki spożycia alkoholu i narkotyków. Oczywiście wpływ ma nie tylko ten czynnik; głównie chodzi tu o osobowość oraz indywidualne cechy jednostki.
3
bielactwo
Nowotwór
Czerniak oraz inne nowotwory skóry są zdecydowanie bardziej powszechne u osób, które mają niebieskie oczy. Nie tylko dlatego, że ludzie z niebieskimi oczami mają zazwyczaj bledszą skórę, która zapewnia mniejszą ochronę przed słońcem. Geny, które określają kolor oczu, w przypadku niebieskookich mają wpływ na układ odpornościowy, który nie potrafi radzić sobie tak dobrze z niszczeniem komórek nowotworowych.

Bielactwo
Bielactwo jest chorobą autoimmunologiczną, która powodują utratę pigmentu skóry i plamy na jej powierzchni. Dlatego też, osoby z jasnymi tęczówkami są o wiele bardziej narażone na bielactwo, niż te z czarnymi, brązowymi czy nawet zielonymi.
4
ciemne oczy
Zaćma
Kilka lat temu przeprowadzono badania, które miały udowodnić, że ludzie z ciemnymi oczami posiadają o wiele większe szanse na chorobę nazywaną zaćmą. Prowadzi ona do zmętnienia soczewki i powstaniu plamek lub zmętniałych obszarów na soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki. Zaćma jest jedną z głównych przyczyn ślepoty, pojawia się u coraz większej liczby osób, szczególnie z ciemnymi lub brązowymi oczami. Ciemne oczy mają tendencję do pochłaniania promieni UV, natomiast jasne są w stanie odbijać promienie.
 2/5 (25 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
maxim - 2017-05-08
Co mówi o nas kolor naszych oczu? Nic. Dosłownie nic.Przykład - dwie siostry o tym samym kolorze oczu, nawet w zaawansowanym wieku intensywnie niebieskim to dwa odrębne typy nie tylko pod względrm charakteru,ale przede wszystkim przebytych chorób. Na to co choruje jedna nie choruje druga.Natomiast mają podobne upodobania kulinarne. Ciekawe na co by chorowała moja koleżanka szkolna ,która miałaa jedno oko brązowe a drugie niebieskie.Badaniem tęczówki oka zajmuje się irydologia ale ... .Irydologia nie jest w stanie ujawnić wszystkich informacji odnośnie zdrowia danej osoby. Nie wszystkie informacje zostają bowiem wysłane na tęczówkę. Poza tym, ta sama choroba nie u wszystkich daje takie same objawy irydologiczne i w zależności od predyspozycji osobistych może się objawiać na różne sposoby, dlatego też analiza tęczówki oka nie jest równoznaczna z diagnostyką lekarską i nigdy nie powinna zastępować konsultacji u lekarza oraz badań specjalistycznych. Amen.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wszyscy wiemy, że oczy są zwierciadłem duszy. Oczy nie tylko mogą nam powiedzieć wiele na nasz temat, ale również mogą...
Co twoje oczy mogą powiedzieć ci o twoim zdrowiu?
Wszyscy wiemy, że oczy są zwierciadłem duszy. Oczy...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.