Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo > Medyczne Badania Naukowe > Toksyczne składniki, które są powszechnie stosowane w kosmetykach

Toksyczne składniki, które są powszechnie stosowane w kosmetykach

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Na pewno nie raz słyszałaś o tym, że niektóre substancję powodują rozwój komórek nowotworowych i pewnie kilka razy stwierdziłaś, że ten problem Ciebie nie dotyczy. Otóż, coraz więcej producentów kosmetyków stawia na ilość, a nie na jakość produktu, tak więc produkują swoje wyroby z tanich i szkodliwych materiałów. Oczywiście nie każdy sprawdzi skład danego kosmetyku, dlatego też wiele kobiet jest nawet nieświadomych tego, co kupuje i z czego korzysta. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup kosmetyków, warto zapoznać się z tą oto listą najbardziej toksycznych substancji i składników, które są powszechnie spotykane w kosmetykach:
1
kosmetyki do makjażu
DEA/MEA/TEA
Substancje chemiczne, które dla zmylenia konsumentów zaszyfrowane są w takich o to właśnie skrótach. Substancje te są rakotwórcze, często używane jako emulgator w środkach piorących, szamponach, płynów do mycia twarzy oraz w kosmetykach do makijażu. Dodatkowo działają one drażniąco na błony śluzowe oraz na skórę.

Disodium Lauryl Sulfosuccinate 
Jest to kolejna substancja chemiczna, która powszechnie spotykana jest w wielu szamponach oraz innych środkach czyszczących. Według badań przeprowadzonych przez naukowców, substancja ta ma negatywny wpływ na nasz organizm, może przyczynić się do rozwoju komórek rakowych w organizmie.
2
lakier do paznokci
Formaldehyd
Najczęściej spotykany w farbach do włosów, lakierach do paznokci, tuszach do rzęs i oczywiście w szamponach. Formaldehyd działa drażniąco na skórę i może powodować podrażnienia oraz alergie.

Sztuczne zapachy
Kupując na przykład kosmetyki do pielęgnacji skóry, lepiej sięgnąć po produkty bezzapachowe. Dlaczego? Ponieważ substancje wykorzystane jako „zapach” są chemiczne i mogą powodować zawroty głowy, bóle głowy, nudności oraz alergie.

Talk
Najczęściej stosowany jest w produkcji proszku dla niemowląt, dezodorantów oraz kosmetyków do makijażu. Wiadomo nie od dziś, że powoduje raka jajnika oraz trudności z oddychaniem.
3
szminki
Hydrochinon
Organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, który stosuje się m. in. przy wywoływaniu filmów fotograficznych. Jeśli tak, co hydrochinon robi w kosmetykach, których używamy do pielęgnacji naszego ciała? Hydrochinon najczęściej znajdziemy w produktach rozjaśniających skórę, ponieważ zmniejsza on produkcję melaniny w skórze. Jednak stosując takie kosmetyki jesteśmy narażeni na raka skóry oraz wiele innych chorób.

Ołów
Rakotwórcza substancja, którą możemy znaleźć w szminkach oraz farbach do włosów. Ołów nie jest wymieniony w składzie produktu, ponieważ uznaje się go za zanieczyszczenie, a nie składnik.

Olej mineralny
Jest głównym składnikiem oleju do niemowląt. Wytwarza się go z tworzywa sztucznego, który ogranicza zdolność skóry do oczyszczania.
4
niebezpieczne substancje w kosmetykach
Oxybenzone
Występuje on w większości filtrów przeciwsłonecznych. Jest znanym alergenem i może powodować uszkodzenie komórek skóry. Nie poleca się używania kosmetyków, które mają w składzie oxybenzone.

Parabeny
Parabeny znajdziemy w szamponach, kremach do golenia, pastach do zębów oraz wielu innych kosmetykach. Stosowanie produktów z tym o to składnikiem wiąże się ze zwiększonym zagrożeniem zachorowania na raka oraz problemami z płodnością.

Ftalany
Ukryte w perfumach, dezodorantach oraz płynach do mycia. Substancje zapachowe, które mają negatywny wpływ na naszą skórę oraz organizm. Niekiedy powodują zaburzenia endokrynologiczne, uszkodzenia wątroby, nerek oraz płuc.
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.