Tutaj jesteś: Sport i Fitness > Fitness > Ćwiczenia > 6 prostych sposobów na ból szyi i sztywność ramion

6 prostych sposobów na ból szyi i sztywność ramion

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Czy zdarzyło Ci się godzinami wpatrywać w ekran komputera lub też spać w bardzo niewygodnej pozycji? Prawdopodobnie tak, ponieważ wielu z nas pracuje na co dzień przy komputerze lub też dużo podróżuje samochodem. Bardzo często w długotrwałym siedzeniu w jednej pozycji towarzyszą nam bóle pleców oraz sztywnienie ramion i karku. Jest to nie tylko uciążliwe, ale i niewygodne, a dodatkowo może wywołać bóle głowy i spowodować poważne problemy z górną częścią pleców. Najlepszym sposobem jest zrobić sobie 30 minutową przerwę od pracy i skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych jakie poniżej Ci przedstawię.
1
ból szyi ćwiczenia
Uwolnij szyje
Jak rozluźnić szyję? Można to zrobić zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej- ze skrzyżowanymi nogami na podłodze lub na krześle ze stopami płasko na ziemi. Umieść lewą rękę na czubku głowy i powoli przechylaj ją w lewo. Wykonaj delikatny ucisk dłonią, aby zwiększyć efektywność rozciągania. Aby poczuć głębsze uczucie rozciągania, drugą ręką trzymaj się za przeciwległe kolano lub krzesło. Utrzymaj taką pozycję przez około 30 sekund, a następnie delikatnie podnieś głowę i powtórz ćwiczenie w sposób analogiczny na drugą stronę.

Ściskanie szyi siedzące
Usiądź wygodnie w fotelu lub na podłodze i wyprostuj plecy. Załóż sobie obie dłonie na tyle głowy i staraj się osiągnąć neutralny balans bioder. Delikatnie dociśnij swoje dłonie w dół- w kierunku ud, jednocześnie ściągaj podbródek do klatki piersiowe. Utrzymaj taką pozycję przez co najmniej 30 sekund, a następnie powoli podnieś głowę i zwolnij ręce.
2
rozciąganie
Pochylenia
Pozycja jaką powinieneś przyjąć podobna jest do ułożenia małego dziecka- klęknij na kolanach, połóż czoło na podłodze. Zrób kilka głębokich oddechów w takiej pozycji, po czym próbuj wypchnąć kręgosłup jak kotek. Wróć do wstępnej pozycji i spróbuj wyciągnąć ramiona za siebie tak wysoko jak to możliwe. Następnie weź wdech i unieś swoje biodra. Pozostań tak przez około 10 sekund, po czym opuść biodra. Wykonaj takie ćwiczenie pięć razy, po czym wróć do początkowej pozycji, wykonaj kilka oddechów i już.

Ramiona za plecami – rozciąganie szyi
Stań w lekkim rozkroku ze stopami ułożonymi równolegle do siebie. Umieść obie ręce w okolicy tyłka, przytrzymując lewą ręką prawy nadgarstek. Lewą ręką wykonaj delikatnie ruch w dół aby czuć uczucie napięcia po czym wykonaj powoli manewr ruchu głową w stronę lewego barku- utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund, po czym zmień nadgarstki i wykonaj analogiczny ruch głową na prawy bark. Po wykonaniu ćwiczenia rozluźnij się.
3
mostek
Mostek
Ćwiczenie polega na położeniu się na płaskim podłożu, ułożeniu dłoni wzdłuż ciała, stopy płasko na podłożu, kolana ugięte. Z takiej pozycji wypychamy biodra tak wysoko jak to możliwe. Utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund. Powtórz czynność kilka razy po czym rozluźnij się.

Wyciąganie
Uklęknij na kolana, a następnie usiądź na swoje stopy. Dłonie zlokalizuj za sobą i wyciągaj kark jak tylko możesz do tyłu. Wytrzymaj w takiej pozycji przez 30 sekund po czym wróć do pozycji siedzącej na stopach. Wykonaj kilka powtórzeń tego ćwiczenia i poczuj jak dyskomfort uchodzi z Twojej szyi, klatki piersiowej oraz ramion.
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Być może kiedyś obudziłaś się z bólem w karku, który nie pozwalał ci na swobodne poruszanie się? Ból ten był tak silny,...
7 domowych sposobów na sztywny kark
Być może kiedyś obudziłaś się z bólem w karku...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.