robienie zdjęc

6 sekretów, które pomogą robić ci absolutnie doskonałe zdjęcia

darek_25041 - specjalista Tipy.pl
robienie zdjęc
1 z 4
Dzięki fotografii możesz uchwycić każdą chwilę czasu i na dłużej zapisać wspomnienia. Być może jest to jeden z powodów, dla których każdy chce dobrze wyglądać przed kamerą. To wspaniałe uczucie, kiedy oglądasz zdjęcia sprzed kilku czy kilkunastu lat i myślisz „ ale świetnie tu wyszedłem”. Każdy z nas może zaprzyjaźnić się bliżej z aparatem, wystarczy znać kilka prostych zasad i o nich pamiętać. Aby Ci pomóc zdobyć te umiejętności, stworzyłem dla Ciebie przewodnik, który pokaże Ci jak unikać najczęściej popełnianych błędów i jak sprawić, byś na każdym zdjęciu wyglądał świetnie!
1
beztroskie pozy
Przyjmuj beztroskie pozy
Mowa ciała- jest to niezwykle ważny element mówiący o tym jak się czujemy. Spróbuj przyjąć pozę w kształcie litery S, która sprawi, że będziesz wyglądał o wiele bardziej zrelaksowany, ponieważ litera S jest literą o idealnej symetrii. Dzięki temu nie będziesz już wyglądał na zdjęciu jak drewniany żołnierzyk. Ponadto warto zwrócić uwagę na ramiona- lepiej umieścić w kieszeniach kciuki, zamiast całych dłoni. Jeszcze jeden ważny element, domyśliłeś się już o co chodzi? O dużą, wielką, ogromną, zarażającą ilość uśmiechu!

Ustaw swoje ciało w pozycji trzy czwarte
Jeśli chcesz wyglądać optycznie nieco szczuplej na zdjęciu, musisz unikać prostych ramion, a zamiast tego obróć delikatnie swoje ciało o kąt około 90 stopni od prostopadłości w stosunku do obiektywu.
2
pozowanie do zdjęć
Bądź ostrożny ze swoimi dłońmi
Czasami jest to dobry pomysł, aby urozmaicić zdjęcie poprzez ułożenie dłoni na twarzy, czy też podparcia twarzy na niej- lecz musisz robić to w odpowiedni sposób. Bardzo ważne jest by nie obracać wewnętrznej strony dłoni w stronę kamery, ale ułożyć ją blisko twarzy co dodatkowo powieli kontur twarzy- to wygląda naprawdę świetnie.

Obniż ramiona
Obniżenie jednego ramienia sprawi, że szyja wydaje się być dłuższa i daje ogólne wrażenie większego zrelaksowania i swobody przed obiektywem. Co więcej nie ukrywa Twoich dłoni. Obniż to ramie, które znajduje się bliżej obiektywu i jeśli zakładasz „rękę na rękę” umieść obie dłonie na widoku. W przypadku pierwszej pozycji, gdzie obydwa ramiona są na równym poziomie jedna z dłoni byłaby nie widoczna.
3
robienie zdjęć
Ugnij kolano
Jeśli już przyjmujesz pozycję trzy czwarte, oraz przyjmujesz świetną pozycję w kształcie litery S, zegnij jedno kolano i delikatnie obniż ramię ( obniż to ramie i zegnij to kolano, które jest bliżej obiektywu ). To sprawi, że będziesz wyglądał o wiele szczuplej i sprawiał wrażenie bardzo zrelaksowanego.

Pochyl lekko głowę
Dzięki temu małemu szczegółowi, będziesz wyglądał lepiej prawie na wszystkich fotografiach, pod warunkiem, że nie patrzysz prosto w kamerę i stoisz nieco dalej od obiektywu. Jeśli także przechylisz głowę, to sprawi, że wyglądasz tak, jakbyś szukał aparatu u dołu. Jest to prostu trik, który działa cuda, jeśli dobrze to sfotografujesz… i nie zapomnij: dużo, dużo, dużo uśmiechu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

wywoływanie zdjęć, wywoływanie zdjęcia
zdjęcia, łączenie zdjęć
zdjęcie dokumentowe

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie