kasza gryczana

Zalety kaszy gryczanej

agoludek - specjalista Tipy.pl
kasza gryczana
1 z 4

W przeciwieństwie do ogólnej opinii gryka nie zalicza się do zbóż. Spokrewniona  jest ze szczawiem i rabarbarem. Stanowi doskonały zamiennik ziaren zawierających gluten, takich jak pszenica. Gryka kwitnąc słodko pachnie, co przyciąga pszczoły. W ten sposób powstaje także ciemny, aromatyczny miód gryczany. Kasza gryczana jest pożywna, energetyczna i dostępna przez cały rok. Stanowi doskonałą alternatywę dla ryżu czy ziemniaków.


1
kwitnąca gryka

Kasza gryczana jest bogata w białka, minerały i przeciwutleniacze. Stanowi również źródło węglowodanów. Kasza z gryki zawiera dużo błonnika i skrobi, co jest ważne dla zdrowia jelita grubego. Posiada także niski indeks glikemiczny, dlatego nie powoduje niezdrowych skoków poziomu cukru we krwi.


2
kasza gryczana

Jak wynika z badań kasza gryczana może obniżać poziom cholesterolu we krwi, hamować tworzenie się kamieni żółciowych, zmniejszać ryzyko raka okrężnicy. Ziarna gryki zawierają o wiele więcej minerałów niż popularne zboża, takie jak ryż czy pszenica. W kaszy gryczanej znajdziemy ponadto mangan, miedź, magnez, żelazo i fosfor. Zawarte w produkcie minerały doskonale się wchłaniają. Kasza jest również bogata w mnóstwo przeciwutleniaczy.


3
gotowana kasza

Regularne spożywanie kaszy gryczanej poprawi stan zdrowia na wielu poziomach:- wyreguluje poziom cukru we krwi- zredukuje wysokie ciśnienie krwi- zmniejszy ryzyko wystąpienia raka okrężnicy czy raka piersi- poprawi trawienie- wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego- poprawi zdrowie kości Uwaga:Ludzie, którzy są uczuleni na lateks lub ryż, mogą mieć alergię na grykę.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie