Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Oczy i Wzrok > Najczęstsze błędy podczas noszenia soczewek

Najczęstsze błędy podczas noszenia soczewek

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Soczewki kontaktowe ułatwiają życie wielu osobom. Ale jeśli używasz soczewek nieprawidłowo, może skończyć się to uszkodzeniem wzroku. Mamy kilka zaleceń dla bezpieczeństwa osób noszących soczewki kontaktowe.
1
spanie w soczewkach
Noszenie soczewek zbyt długo
Noszenie soczewek kontaktowych zbyt długo jest szkodliwe dla wzroku. Może prowadzić do powstania trwałych blizn, a nawet utraty wzroku.
Soczewki kontaktowe osadzone są na szczycie rogówek, które nie mają naczyń krwionośnych, które doprowadzają do nich tlen. To łzy nawilżają rogówkę i spełniają to ważne zadanie. Ale łzy nie mogą dotrzeć do rogówki, gdy nosisz soczewki, ponieważ działają one jak tarcza. Poprzez usunięcie soczewek od czasu do czasu, pozwalasz, aby tlen dotarł do rogówki.

Spanie w soczewkach kontaktowych
Zwyczaj zasypiania z soczewkami kontaktowymi jest kolejnym wielkim błędem, jaki ludzie często popełniają. Soczewki pozbawiają rogówki tlenu, co może prowadzić do podrażnienia i dyskomfortu, a nawet poważnych infekcji. W rzeczywistości, osoby które sypiają w soczewkach, budzą się z suchymi oczami i niewyraźnie widzą.
2
zakładanie soczewek
Noszenie soczewek kontaktowych w wodzie
Czy jest to basen, wanna z hydromasażem lub prysznic, narażanie swoich soczewek kontaktowych na wodę jest czymś, czego należy unikać. Woda jest pożywką dla bakterii i innych szkodliwych patogenów, które mogą prowadzić do infekcji oczu. W ciężkich przypadkach może to prowadzić nawet do utraty wzroku.
Również nigdy nie należy przechowywać swoich soczewek w wodzie. Zawsze należy stosować sterylny roztwór soli fizjologicznej zalecany przez lekarza (roztwory są dostępne w większości aptek i salonów optycznych).

Zakładanie soczewek brudnymi rękami
Osoby noszące soczewki kontaktowe często zapominają umyć ręce przed dotknięciem soczewek. Aby uniknąć zarazków, konieczne jest, aby umyć ręce przed zakładaniem czy ściąganiem soczewek kontaktowych. Ponadto, upewnij się, że wysuszyłeś dokładnie ręce przed dotknięciem soczewek kontaktowych, ponieważ bakterie wywołujące infekcje oczu są obecne również w wodzie.
3
soczewki kontaktowe
Nienoszenie okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz
Nawet jeśli nosisz soczewki kontaktowe, twoje oczy potrzebują ochrony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Oczy są bardzo wrażliwe i muszą być chronione przed uszkodzeniami promieniami UV. Zbyt duża ekspozycja na promienie słoneczne może spowodować uszkodzenie rogówki i doprowadzić do tymczasowej utraty wzroku. Może nawet prowadzić do raka.

Mieszanie świeżego roztworu ze starymi
Jest to kolejny częsty błąd, który popełniają osoby noszące soczewki kontaktowe. Ludzie często mieszają świeże płyny prosto z apteki ze starymi lub używają roztworu kilka razy. Jednakże, jest to niezdrowe praktyka, gdyż powoduje, że środek dezynfekujący traci właściwości. To z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji oczu.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Coraz więcej ludzi nosi soczewki kontaktowe zamiast tradycyjnych okularów. Mają wiele pozytywnych stron - nie parują,...
Jak zakładać soczewki?
Coraz więcej ludzi nosi soczewki kontaktowe zamiast tradycyjnych okularów. Mają wiele...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.