Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Sprzątanie > Pranie > Co zrobić z ubraniem, które zmniejszyło się w praniu?

Co zrobić z ubraniem, które zmniejszyło się w praniu?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Na pewno zdarzyło ci się doświadczyć „tragedii domowej”, wyjmujesz ulubioną bluzkę z pralki o dwa rozmiary za małą. Ubranie skurczyło się w praniu. Jeśli myślisz, że już nic nie da się z tym zrobić, to jesteś w błędzie. Za ciasny sweter jeszcze da się uratować. Na szczęście istnieją metody, które pozwolą przewróć ubranie do pierwotnego rozmiaru. Wszystko czego potrzebujesz to szampon dla niemowląt.
1
skurczone pranie
Dlaczego szampon dla niemowląt? Otóż, po zmieszaniu tego delikatnego produktu z gorącą wodą, szampon rozluźni włókna materiału. Dzięki temu można rozciągnąć ubranie do pierwotnego kształtu.
Ten trik będzie działał na różnych tkaninach poza wełną. Niestety wełnianego swetra nie uda się w ten sposób rozciągnąć. Od czego zacząć? Potrzebujesz miski z gorącą wodą, szampon dla niemowląt i 2 ręczniki. Możesz użyć szamponu dowolnej marki.
2
moczenie ubrania
Nalej gorącej wody do dużej miski, albo umywalki. Dodaj szampon dla niemowląt i delikatnie wymieszaj. Umieść skurczone ubranie w wodzie. Namocz na kilka minut. Na stole lub blacie kuchennym rozłóż dwa ręczniki jeden na drugim. Na ręcznikach rozłóż mokre ubranie. Następnie zroluj ubranie razem z jednym ręcznikiem. Dociśnij ręcznik, aby wycisnąć jak najwięcej wody z ubrania.
3
pranie w pralce
Rozwiń ręcznik i zdejmij go ze stołu. Na drugim ręczniku rozłóż ubranie i delikatnie rozciągaj, aż powróci do pierwotnego rozmiaru. Pozostaw ubranie na kilka godzin do wyschnięcia. Będziesz zdziwiona efektami. Pamiętaj aby nie płukać ubrania w czystej wodzie. Szampon musi pozostać we włóknach odzieży, co umożliwia jej rozciąganie.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Często podczas prania zdarzają się uciążliwe plamy i wtedy właśnie sięgamy po wybielacz, jednak nie zawsze powinniśmy...
Jak używać wybielacza do tkanin?
Często podczas prania zdarzają się uciążliwe plamy...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.