Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Problemy Dermatologiczne > Co stanie się ze skórą, kiedy na tydzień zrezygnujesz z cukru?

Co stanie się ze skórą, kiedy na tydzień zrezygnujesz z cukru?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Bardzo wielu ludzi szuka świetnego i uniwersalnego sposobu aby poprawić wygląd swojej skóry. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, może chcesz wyrzucić cukier ze swojej diety? Stosy badań i przypadków wykazują, że wyeliminowanie tej substancji z diety może pomóc w zoptymalizowaniu Twojej skóry na kilka sposobów. W artykule tym przyjrzymy się bliżej jednej z pacjentek, u której zauważono, że cukier powoduje szereg różnych reakcji, które powodują problemy skórne, które stale się pogarszają. Po upływie około tygodnia, skóra stała się wyraźnie odnowiona i świeższa- zmniejszyło się zaczerwienienie, zniknęła duża część defektów w postaci pryszczy oraz skóra stała się jaśniejsza.
1
cukier
Jeśli szukasz motywacji do rzucenia cukru, musisz zrozumieć kilka mechanizmów. Kiedy spożywasz cukier, organizm przekształca węglowodany w glukozę- co w konsekwencji powoduje skok insuliny. Co dzieje się dalej? Dalej następuje zwiększenie produkcji enzymów, które rozkładają elastynę i kolagen. Efektem końcowym są zmarszczki i zwiotczała skóra. Innym powodem, dla którego powinieneś pozbyć się cukru ze swojej diety to fakt, że unikniesz procesu glikacji. W tym procesie, trawiony cukier na stałe łączy się z kolagenem w tkance skórnej. Oprócz zaostrzonych objawów starzenia, glikacja może prowadzić także do chorób skóry, takich jak trądzik ( w tym trądzik różowaty ). Należy również pamiętać, że większe spożycie cukrów, to zwiększona insulinooporność. Stan ten może powodować zgniecenia ciała, ciemne plamy na szyi oraz nadmierny wzrost włosów.
2
słodycze a stan skóry
Kiedy już zdecydowałeś się zrezygnować z cukrów, musisz także wiedzieć, które żywności muszą być wyeliminowane z diety. Niektóre z nich to: biały chleb, cukierki, smażone jedzenie, lody, soki owocowe, makarony, ketchup, serki, dżemy, pizza, pakowane przekąski, sody, szybkie jedzenie itd. Kiedy spożywasz cukier, upewnij się, że są to produkty zawierające węglowodany złożone, które rozkładają się w organizmie w dużo wolniejszym tempie. Pomoże to wykluczyć możliwość doświadczenia niechcianego skoku insuliny, co może skutkować negatywnymi efektami dla skóry. Niektóre z produktów nisko glikemicznych to: brązowy ryż, warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste oraz fasola. Wielu ekspertów uważa, że włączenie zdrowych tłuszczy takich jak te pochodzące z awokado i oliwy z oliwek w diecie, może również wspierać młody wygląd skóry oraz zachować piękną świeżą skórę.
3
masaż a stan skóry
Poza wykorzystaniem strategii opisanych powyżej, należy pamiętać, że istnieje kilka innych zmian behawioralnych, które można wdrążyć w celu maksymalizacji efektu. Na przykład, naprężenia związane z wytwarzającymi się wypryskami na skórze, mogą powodować szybsze starzenie. Kolejnym czynnikiem, który wpływa negatywnie na zdrowie ogólne jak również wygląd skóry jest kortyzol- poziom stresu. Staraj się ograniczyć stres do minimum- może dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z masaży oraz codziennej medytacji? Kolejnym krokiem, który powinieneś podjąć są dodatkowe regularne ćwiczenia. Wykonywanie ćwiczeń pomaga szybciej eliminować toksyny z organizmu- kiedy się pocimy, organizm wydala cześć toksyn właśnie przez skórę. Drożne pory i oczyszczenie z toksyn stanowczo zmniejsza ryzyko powstawania wyprysków. Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem jest picie dużej ilości wody, dzięki czemu organizm będzie mógł w szybszym tempie pozbyć się zalegających toksyn, których nie mało chociażby w powietrzu czy w środkach, które stosujesz każdego dnia. Jeśli myślisz poważnie o poprawieniu kondycji Twojej skóry, musisz uświadomić sobie, że porzucenie cukru może pomóc bardzo szybko zrealizować Twój cel.
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Cukier to kokaina świata żywności. 
Jak to brzmi na początek? Kiedy spojrzymy na szkody, jakie czyni cukier w naszych...
4 zdrowe sposoby na zastąpienie cukru w diecie
Cukier to kokaina świata żywności. Jak to brzmi na...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.