Tutaj jesteś: Zdrowie > Diety i Odżywianie > Zdrowa Dieta > Zalety kawy grzybowej

Zalety kawy grzybowej

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Smak kawy grzybowej jest podobny do smaku normalnej kawy. Posiada natomiast bardzo wiele korzyści dla zdrowia i o wiele mniej skutków ubocznych niż zwykła kawa. Jej przygotowanie polega na parzeniu ziaren kawy z niektórymi rodzajami grzybów tak jak Ganoderma lucidum, znany również jako grzyb Reishi. Występują też inne lecznicze rodzaje grzybów takie jak Cordyceps.
1
picie kawy
Poprawia zdrowie układu sercowo- naczyniowego
Oprócz poprawy stanu zdrowia układu sercowo- naczyniowego poprzez obniżenie cholesterolu, kawa grzybowa pomaga uzyskać swobodny przepływ krwi przy jednoczesnym obniżeniu zużycia tlenu przez serce.

Chroni wątrobę
Badania naukowe wykazały, że u pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu B picie kawy grzybowej przyniosło pozytywne efekty w ciągu zaledwie miesiąca. U pacjentów z podwyższonym poziomem enzymów wątroby i bilirubiny poprawę zanotowano po około trzech miesiącach.
2
kawa grzybowa
Lecz infekcje dróg moczowych
Infekcje tego typu zwykle spowodowane są przez bakterie, które kumulują się w drogach moczowych oraz maja bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak bóle w dolnej części brzucha, bóle przy oddawaniu moczu, częste oddawanie moczu, a nawet gorączka. Badania naukowe mówią, że przyjmowanie 150-300 mg ekstraktu z grzybów, dwa do trzech razy dziennie może wyleczy drogi moczowe.

Obniża ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona
Choroba Parkinsona jest chorobą zwyrodnieniową, której efektem są problemy z poruszaniem się, utrzymaniem równowagi oraz koordynacji ciała. Badania naukowe udowadniają, że picie kawy grzybowej może przyczynić się do złagodzenia skutków tej choroby, zapobiegając niszczeniu komórek nerwowych. Może być skuteczna również w przypadku choroby Alzheimera.
3
kawa zalety
Działa przeciwzapalnie
Mówią o właściwościach przeciwzapalnych, testy wykonane w laboratorium wykazały, że związki, które są bioaktywnym wyciągiem z tych grzybów mają silne właściwości przeciwzapalne, zapobiegające starzeniu się organizmu oraz poprawiające zdrowie układu odpornościowego organizmu. Wykazano również działanie związku przeciw bakteriom i grzybom, wirusom opryszczki, wirusom grypy oraz HIV. Oznacza to, że oprócz ochrony przed chorobą Parkinsona, poprzez utrzymanie odpowiedniego stylu życia, właściwej diety oraz przyjmowania ekstraktu grzybów na przykład w postaci kawy możemy zapobiegać rozwojowi bardzo wielu chorób. Jeden z naukowców stwierdził, że dieta bogata w żywność o działaniu przeciwzapalnym może przyczynić się do kompleksowej odbudowy zdrowia.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Twoja waga nie jest stała? Stale jesteś na różnego rodzaju dietach? Jeśli tak, z pewnością marzysz o tym, aby schudnąć...
Jak efektywnie schudnąć?
Twoja waga nie jest stała? Stale jesteś na różnego rodzaju dietach? Jeśli tak, z...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.