herbata sprzątanie

3 sposoby wykorzystania herbaty w sprzątaniu

Badylaleczka - specjalista Tipy.pl
herbata sprzątanie
1 z 4
Herbata jest smacznym napojem, lecz to nie tylko napój. W rzeczywistości herbaty można używać na wiele innych sposobów. Można ją stosować do czyszczenia i do odświeżania, dzięki jej chłonnym właściwościom. Jeśli nie wiesz jak wykorzystać torebki z herbaty, poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.
1
herbata sprzątanie
Do szuflady
Wybierz swoją ulubioną herbatę i umieść ją w szufladzie, aby usunąć z niej nieprzyjemny zapach. Nim włożysz ją do szuflady, upewnij się, że herbata była uprzednio zaparzona, a następnie dobrze wysuszona. Herbatę liściastą możesz włożyć do skarpetki, zawiązać i położyć w szufladzie.

Czyszczenie luster i okien
Zaparz 2 torebki herbaty w gorącej wodzie. Przestudzoną herbatę przelej do butelki ze sprayem. Rozpyl na lustrze bądź oknie, a następnie wytrzyj czystą ściereczką. Herbata sprawi, że szkło będzie czyste i błyszczące.
2
odświeżanie dywanu
Odświeżanie dywanu
Posyp dywan suszonymi liśćmi herbaty, pozostaw je na nim przez 10-15 minut. Możesz także użyć aromatycznej herbaty, aby nadać mu twój ulubiony zapach. Liście herbaty są bardzo chłonne i dzięki tej właściwości natychmiast pochłaniają zapach, pozostawiając dywan świeżym i przyjemnym.
3
mycie podłóg
Czyszczenie twardych podłóg
Dzięki herbacie z łatwością można wyczyścić podłogi z twardego drewna. Zagotuj wodę w garnku i zanurz w niej 6-7 torebek czarnej herbaty. Gotuj jeszcze herbatę przez 10-15 minut. Następnie wyłącz ogień i zostaw herbatę do ostygnięcia. W herbacie zanurz szmatę i wytrzyj podłogę. Pozwól herbacie wyschnąć. To świetny sposób, aby pozbyć się brudu i pyłu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

ubrania pachnące stęchlizną
pleśń
odświeżone buty

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie