Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Naprawy Domowe i Remonty > Drobne Naprawy Domowe > Triki, które ułatwią ci zwykłe czynności

Triki, które ułatwią ci zwykłe czynności

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Jeżeli takie czynności jak przybijanie gwoździ w równych odległościach, usuwanie kamienia z chromowanych powierzchni lub szybkie naostrzenie nożyczek wydają ci się zbyt czasochłonne lub trudne, sprawdź jak je sobie uprościć. Triki dotyczące tych i wielu innych codziennych czynności poznasz z dalszej części naszego artykułu. Przeczytaj koniecznie.
1
parkowanie samochodu
Jak idealnie zaparkować samochód?
Masz mały garaż i nie możesz poradzić sobie z idealnym zaparkowaniem samochodu? Wykorzystaj  piłeczki tenisowe. Zawieś je na długim sznurku pod sufitem. Zmierz dokładnie miejsce, w którym umieścisz piłeczkę. W trakcie cofania do garażu, piłeczka da ci sygnał, że samochód znajduje się w odpowiednim miejscu.

Jak przechowywać suche produkty?
Kasza, ryż czy makaron wysypuje się z woreczka w trakcie przechowywania? Nie musisz kupować kolejnych pojemników do ich przesypania.  Wystarczy odciąć szyjkę wraz z nakrętką z plastikowej butelki i nałożyć ją na woreczek  z kaszą czy inny suchym produktem. Zakręć nakrętkę i gotowe. Znacznie ułatwi ci ro zarówno przechowywanie jak i odmierzanie odpowiedniej ilości produktu.
2
nożyczki
Jak ułatwić sobie używanie książki kucharskiej?
W trakcie gotowania lub pieczenia zamknęła ci się książka kucharska i nie masz wolnej ręki żeby ją ponownie otworzyć? Zapomnij o tym. Nigdy więcej nie będzie to dla ciebie problem. Wystarczy przypiąć książkę kucharską do wieszaka  na spodnie. Wieszak możesz zawiesić na klamce mebli kuchennych lub w innym wygodnym miejscu.

Jak szybko naostrzyć nożyczki?
Twoje nożyczki stały się tępe, a nie masz pod ręką ostrzałki? Weź kawałek folii aluminiowej i przetnij ją kilka razy. Nożyczki będą  znów ostre, a całość zajmie ci jedynie kilka minut.
3
młotek i gwoździe
Jak usunąć kamień z chromowanych powierzchni naturalnym sposobem
Twoje baterie w łazience pokryła warstwa kamienia. Wszystkie chromowane powierzchnie  dokładnie wyczyścisz bez użycia  żadnych detergentów. Wystarczy pół cytryny i trochę cierpliwości. Natrzyj powierzchnię cytryną i pozostaw na 5 minut. Po tym czasie spłucz dokładnie chłodną wodą i  wytrzyj do sucha.

Jak wbijać gwoździe, aby nie poobijać sobie palców?
Dokładne wbijanie gwoździ to nie jest  prostą sprawą. Jak wbić je aby nie poobijać niepotrzebnie palców? Wystarczy użyć  grzebienia do włosów. Przyłóż grzebień do ściany, umieść gwóźdź w odpowiednim miejscu i delikatnie wbijaj młotkiem. Dzięki temu gwoździe nie będą krzywić się i uciekać.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Parkowanie jest nieodłącznym elementem w ruchu drogowym. Jednak jest to manewr najbardziej nie lubiany przez kierowców....
Jak parkować?
Parkowanie jest nieodłącznym elementem w ruchu drogowym. Jednak jest to manewr najbardziej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.