Tutaj jesteś: Jedzenie i Picie > Żywność > Nabiał > Czy powinno się przechowywać jajka w lodówce?

Czy powinno się przechowywać jajka w lodówce?

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 1/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Jednym z ulubionych produktów, które ludzie spożywają na śniadanie, są przygotowywane na różne sposoby jajka. Są nie tylko łatwe do przygotowania, ale także bogate w mikroelementy i zdrowe. Właśnie to sprawia, że prawie wszyscy ludzie kupują w sklepach jaja, a następnie przechowują je w lodówce lub domowej temperaturze. Ostatnio popularna stała się debata o tym, czy przechowywać jajka w lodówce czy nie.
1
Większe ryzyko rozwoju salmonelli?
Nie wszyscy ludzie przechowują jajka w chłodnym miejscu, ale w wielu krajach na całym świecie jest to niezwykle powszechne zjawisko. Niektórzy preferują przechowywanie ich w miejscach o temperaturze pokojowej. Powszechnie sądzi się, że magazynowanie jajek poza lodówką przyczynia się do rozwoju bakterii znanej jako salmonella. Badania przeprowadzone przez naukowców potwierdzają te stwierdzenia.
2
Jak zmniejszyć ryzyko salmonelli
Istnieją także badania mówiące o tym, że nie powinno się przechowywać jaj w lodówce. Naukowcy dowodzą, że istnieje szereg czynności zapobiegających rozwojowi salmonelli, między innymi mycie, inspekcje sanitarne oraz śledzenie procesu dostaw między producentem a sklepami, w których są one sprzedawane. Oprócz tego, na terenie Europy przeprowadza się szczepienia przeciwko salmonelli, więc nie powinniśmy zbytnio obawiać się tej bakterii.
Naukowcy dowodzą, że szczepienia są niebywale skutecznym środkiem ochronnym przeciwko salmonelli. Amerykańskie towarzystwa żywieniowe dowodzą natomiast, że jajek w temperaturze pokojowej nie powinno się przechowywać przez okres dłuższy niż jedna do dwóch godzin. Twierdzą oni, że konsument nie ma możliwości by stwierdzić, czy w jajkach znajdują się szczepy bakterii.
3
Bakteria salmonelli wywołuje zatrucie żywności
Ważną kwestią dotyczącą salmonelli jest fakt, że bakteria ta wywołuje zatrucie żywności, które w żaden sposób nie wpływa na jej smak, zapach czy tez wygląd. Nikt nie powie, czy jajka są nosicielami salmonelli, więc jest możliwe, że produkt kupowany w sklepach, warzywniakach, na wiejskich targach czy u sąsiadów zawiera szczepy bakterii. Ostateczna decyzja o zakupie wciąż należy do konsumenta. Każdy człowiek powinien przestrzegać zasad higieny żywności, ponieważ zapobieganie chorobom jest dużo łatwiejsze niż ich leczenie.
Przeczytaj teraz: Jak uniknąć salmonelli?
 1/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Dla kandydatów ubiegających się o pracę napisanie listu motywacyjnego często okazuje się niełatwym zadaniem. Choć...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Niektóre typowe infekcje bakteryjne są dosyć uciążliwe, zwłaszcza, że ustępują, a później znów wracają właśnie wtedy,...
Naturalne sposoby leczenia zakażeń bakteryjnych
Niektóre typowe infekcje bakteryjne są dosyć uciążliwe...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.