10 najważniejszych nasion w twojej diecie

AlicjaAlicja - specjalista Tipy.pl
6 z 6
9. Gorczyca :
Będąc doskonałym źródłem selenu i magnezu, nasiona gorczycy mogą zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć objawy takich chorób, jak reumatoidalne zapalenie stawów lub astma. Nasiona zawierają również izotiocyjaniany, znane ze swojej przeciwnowotworowych właściwości. Inne przydatne składniki odżywcze, które można znaleźć w nasionach gorczycy to wapń, żelazo, mangan, fosfor, cynk, niacyna, błonnik i bardzo cenne kwasy tłuszczowe omega 3, które mogą obniżyć poziom cholesterolu i chronią nas przed chorobami serca.

Nasiona gorczycy są wykorzystywane również w celu przyspieszenia metabolizmu i w ten sposób poprawiają funkcjonowanie układu trawiennego. Jedną z najważniejszych korzyści zdrowotnych wynikających z jedzenia nasion gorczycy jest zmniejszenie częstości występowania migreny. Produkty wykonywane z nasion gorczycy są skutecznie wykorzystywane w celu obniżenia wysokiego ciśnienia krwi i zapobiegania miażdżycy.

Masując skórę głowy olejem musztardowym można znacznie poprawić jakość włosów i zapobiec ich wypadaniu. Inną ciekawą właściwością nasion gorczycy i musztardy jest pobudzanie wydzielania śliny i poprawa apetytu. Są one również uważane za doskonałe źródło bioenergii, a produkty z gorczycy mogą również pomóc poprawić odporność i pomagają w walce z bezsennością.

10. Pestki winogron:

Witamina E, flawonoidy, kwas linolowy są silnie skoncentrowane w pestkach winogron. Mogą one być jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, które mogą pomóc zapobiec lub złagodzić objawy pewnych chorób, takich jak zaburzenia wzroku związane z cukrzycą i przyspieszyć gojenia się ran. Konsekwencje długotrwałego stosowania nasion winogron jest nieznane i potrzebne są dalsze badania, aby udzielić ostateczną odpowiedź.

Niektóre badania pokazują, że spożywanie pestek winogron i skórki winogron w połączeniu z czerwonym winem lub sokiem z winogron może być bardziej korzystne niż korzystanie z nasion winogron samodzielnie. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać pestek winogron. Również osoby z chorobami krwi i tym przyjmujące leki przeciwzakrzepowe, czy kobiety w trakcie miesiączki powinny zrezygnować ze stosowania pestek winogron.

Powiązane porady

para na rowerze
oznaki anemii
indyk

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie