Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby Nowotworowe > Rak Jelita Grubego > Która grupa krwi w grupie wyższego ryzyka zachorowania na raka

Która grupa krwi w grupie wyższego ryzyka zachorowania na raka

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy, ale grupa krwi pozwala nie tylko określić, od kogo możemy przyjąć krew lub komu ją podarować, ale także jest w stanie wskazać pewne wzorce osobowe, dotyczące prawdopodobieństwa zachorowania na niektóre choroby. Badania wykazały na przykład, że osoby z grupą krwi AB są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie na raka, chorobę Alzheimera oraz problemy z sercem, które mogą objawić się nawet w młodym wieku. Znajomość czynników ryzyka może pomóc lepiej walczyć z chorobą, a także podjąć pewne kroki zapobiegawcze.
1
Grupa AB i zwiększone ryzyko zachorowania?

Badania przeprowadzone kilka lat temu przez naukowców, jasno mówią, że osoby z grupą krwi AB są w grupie zwiększonego ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie na poszczególne choroby. Dotyczy to szczególnie choroby Alzheimera oraz demencji. Inne tendencje do zachorowania zostały również dostrzeżone w związku z wysokim poziomem białka, które pomaga znacznie szybciej krzepnąć krwi, co w przyszłości może wiązać się z wystąpieniem wielu chorób serca.
Grupa krwi a grupa podwyższonego ryzyka
Niestety, naukowcy odkryli również związek pomiędzy wyższym stężeniem glikoprotein (cukrów), które są dołączone do grupy AB i tym samym zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór, zwłaszcza trzustki i jelita grubego.
2
Ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera

Jedną z głównych przyczyn choroby Alzheimera jest wystąpienie zaburzeń poznawczych. W badaniach przeprowadzonych niedawno wyszło, że osoby z grupą krwi AB są o 80 procent bardziej narażone na wystąpienie demencji, niż osoby z inną grupą krwi. Zwiększone ryzyko spowodowane jest znacznie wyższym czynnikiem krzepnięcia, znanego jako czynnik VIII. Przyczynia się on do licznych problemów naczyniowych, z którymi wiążą się zaburzenia funkcji poznawczych, problemy z pamięcią, a także liczne problemy z sercem.
3
Problemy z sercem

Według badań przeprowadzonych przez naukowców, osoby z grupą krwi AB są o wiele bardziej narażone na rozwój choroby serca, niż osoby z grupą krwi BRh- czy BRh+. Dlaczego tak się dzieje? Uważa się, że czynnik VIII to przyczyna problemów osób z grupą krwi AB. Jest on związkiem o wyższym poziomie gęstości cholesterolu, który ma tendencję do zatykania tętnic. Osoby z grupą AB są również narażone na powstawanie stanów zapalnych w organizmie, które znacznie zwiększają ryzyko powstania problemów z sercem.

Nowotwory
Niestety, osoby z grupą krwi AB są najbardziej zagrożone jeśli chodzi o nowotwory. W przypadku raka trzustki, liczba chorych jest stosunkowo niska, natomiast jeśli chodzi o osoby chorujące na raka jelita grubego statystyki są przerażające i sięgają ponad 150 tysięcy! Chociaż badania wykazały, że osoby z grupą krwi B również są narażone na zachorowania, to jednak w przypadku pacjentów z grupą AB, ryzyko wciąż jest wyższe.
4
Jak zapobiegać zagrożeniu?

Ponieważ istnieje wiele badań na temat zagrożeń wynikających z posiadania grupy krwi AB, warto dowiedzieć się, jak możemy zapobiegać chorobom lub zmniejszyć ryzyko zachorowania. W celu zapobiegania, warto sięgnąć po sprawdzone metody, takie jak:
- ćwiczenia
- zdrowa dieta
- dbanie o swoje zdrowie, mniej stresu
- trening umysłowy

Warto o siebie dbać
Warto uświadomić sobie, że przed chorobami możemy bronić się naturalnymi sposobami, wystarczy tylko zacząć dbać o siebie i nie dopuścić do rozwoju choroby. Dotyczy to wszystkich osób, nie tylko tych z grupą krwi AB.
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
POL - 2017-06-16
Moi Drodzy, 4 lata temu zdiagnozowano u mnie raka jelita grubego. Guz umiejsowił się we wstępnicy jelita grubego Przeprowadzono zabieg chirurgiczny tak zwaną helikolektomię prawostronną. wycięto kilkadziesiąt centymetrów jelita i zespolono. Na szczęście nie stiwrdzono przeżutów. Jestem pod stała kontrolą onkologiczną .Reguralne badania - USG brzucha, markery, prześwietlenie płuc, kolonoskopia. Mam grupę krwi A. Moi drodzy chciałem wszystkich przestrzec dbajcie o siebie, zwracajcie uwagę co jecie, uważajcie z używkami, kontrolujcie wagę, uprawiajcie trochę sportu chociaż rekreacyjnie.Rak to choroba która wywraca życie. Szcególnie zwrócicie uwagę na żywienie. Odżywiajcie organizm a nie zapychajcie go chemią, konserwantami, barwnikami, polepszaczami smaku, dużą ilością cukru. Chronicie swoje dzieci, zwracajcie uwagę co i ile jedzą. Bądzcie zdrowi i cieszcie się życiem.
A1Rh+ - 2017-06-16
A na końcu i tak się umiera.
Najczęściej mamy z nimi do czynienia początkiem wiosny oraz w okresie letnim. Synoptycy i łowcy burz twierdzą, że...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Są cztery grupy krwi u ludzi: 0, A, B i AB. Uważa się, że zróżnicowanie to związane jest z uwarunkowaniami...
Co możesz wywnioskować ze swojej grupy krwi?
Są cztery grupy krwi u ludzi: 0, A, B i AB. Uważa się...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.