Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Choroby Układu Pokarmowego > 8 powodów, dla których nerki potrzebują oczyszczenia z toksyn

8 powodów, dla których nerki potrzebują oczyszczenia z toksyn

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Nerki są bardzo ważnym organem w organizmie, który pomaga w odfiltrowywaniu odpadów z krwi, balansuje płyny ustrojowe, a także tworzy mocz. Są to dwa obiekty w kształcie fasoli znajdujące się w tylnej części jamy brzusznej. Ze względu na ogrom procesów, jakie wykonują - odgrywają w naszym codziennym bardzo ważną rolę i wpływają na stan naszego zdrowia oraz mają zdolność zwiększenia podatności na choroby, jeśli nie funkcjonują prawidłowo. Najbardziej powszechne problemy z nerkami mogą mieć różne przyczyny.
1
Zespół policystycznych nerek jest chorobą nerek, z którą ludzie się rodzą. Jest uwarunkowana genetycznie - polega na uszkadzaniu nerek poprzez rozwój wielu cyst.
Przewlekła choroba nerek jest zdefiniowana jako uszkodzenie nerek, które może ostatecznie doprowadzić do ich niewydolności. Najczęstszymi przyczynami przewlekłej niewydolności nerek jest cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze.
Zespół nerczycowy powstaje, kiedy cukrzyca lub problemy z nadciśnieniem tętniczym powodują przedostawanie się białek do moczu - powoduje to uszkodzenie nerek.
Zespół nerczycowy u dzieci powstaje z bliżej nie znanej przyczyny, lecz spekuluje się, że stan ten spowodowany może być różnymi innymi chorobami. Niektóre choroby oraz zmiany genetyczne są związane z dziecięcym zespołem nerczycowym.
Ostre uszkodzenie nerek może być spowodowane poprzez stosowanie leków, jak również może być wynikiem utraty dużej ilości krwi, co prowadzi ostatecznie do niewydolności nerek.
2
Krwiomocz
Krwiomocz jak sama nazwa mówi odnosi się do zawartości krwi w moczu i może być to spowodowane przez kilka czynników - ćwiczenia, kamica nerkowa, infekcje dróg moczowych, nowotwór dróg moczowych oraz uszkodzenie nerek.

Kamienie nerkowe
Kamienie nerkowe - odnoszą się do małej skały lub kamienia, który tworzy się w nerkach. Jest to spowodowane przez zlepianie się chemicznych substancji w ciele. Najczęściej kamienie nerkowe nie mają jednoznacznej przyczyny, ale wynikają z kilku czynników. Kamienie nerkowe są tworzone, kiedy mocz zawiera wysoki poziom substancji zdolnych do krystalizowania, takich jak wapń, kwas moczowy, szczawiany. Kamienie mogą być wydalane poprzez drogi moczowe lub też pozostać w nerkach.

Białkomocz
Białkomocz oznacza obecność białka w moczu. Jeśli nerki nie pracują tak, jak powinny pozwalają przenikać białkom do moczu. Może być to również określane jako mikroalbuminuria.
3


W naszym codziennym życiu jesteśmy narażeni na wiele toksyn - czy to w niezdrowej żywności, pożywieniu, napojach, powietrzu i środkach chemicznych codziennego użytku - im więcej toksyn każdego dnia, tym więcej pracy ma nasza wątroba oraz nerki. Nerki są ostatnią linią obrony dla naszego organizmu, pracują one przez cały czas, aby odfiltrować jak najwięcej toksyn. Przerost toksyn spowalnia prace nerek, mogąc powodować powstanie choroby nerek.

Diuretyki na oczyszczenie nerek
Diuretyki? Najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie nerek jest picie dużej ilości wody. Mężczyźni powinni spożywać około 3 litrów dziennie, a kobiety co najmniej 2.2 litra. Pomoże to wypłukać toksyny z organizmu oraz zapobiegać wielu problemom jak na przykład odwodnienie organizmu, czy też zakażenia układu moczowego.
Jaką ilość wody spożywasz
Jak poznać, że spożywasz odpowiednią ilość wody? Twój mocz powinien przybrać barwę przezroczystą oraz być prawie bezwonny. Żółty, pomarańczowy oraz nieprzyjemnie pachnący mocz może świadczyć nie tylko o odwodnieniu, ale również o dużej ilości toksyn w organizmie, jak również możliwych infekcjach. Aby wspomóc organizm w wypłukiwaniu toksyn powinniśmy spożywać naturalne diuretyki, które zawierają się między innymi w arbuzie, winogronach, ogórkach, pietruszce, pomidorach oraz selerze.
4
Jakie zmiany potrzebne są w diecie

Zmiany dietetyczne powinny obejmować wyższe spożycie owoców i warzyw bogatych w potas. Potas zawarty w owocach takich jak winogrona, pomarańcze, kiwi, banany, morele i śliwki jest świetnym uzupełnieniem zestawu oczyszczającego nerki. Jogurty oraz mleko - również są świetnym źródłem potasu. Czynność nerek jest utrzymywania na wysokim poziomie dzięki powyższym składnikom, dlatego, że utrzymują one odpowiedni poziom elektrolitów we krwi. Spożywaj szklankę 100% soku winogronowego, aby usunąć nadmiar kwasu moczowego nagromadzonego w nerkach.
Unikaj alkoholu, czekolady, przetworzonej żywności oraz kofeiny, ponieważ pokarmy te mogą powodować niepożądane reakcje w organizmie.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jelito grube jest odpowiedzialne za oczyszczanie naszego organizmu. To w nim zachodzą procesy, które przerabiają...
Jak oczyścić jelita?
Jelito grube jest odpowiedzialne za oczyszczanie naszego organizmu. To w nim zachodzą...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.