Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Sprzątanie > Nietypowe zastosowania > Wybielacz - jedna z najbardziej toksycznych substancji

Wybielacz - jedna z najbardziej toksycznych substancji

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Czy wiesz, że jeden z najbardziej toksycznych chemikaliów prawdopodobnie znajduje się w twoim domu? Masz już pomysł, o jakim środku mówię? To wybielacz. Niestety, ludzie stosują go od lat i nie są świadomi faktu, że jego opary mogą mieć negatywny wpływ na układ nerwowy, podrażniać układ oddechowy, atakować i osłabiać układ odpornościowy oraz powodować astmę, alergie, autyzm, a nawet nowotwory. Co gorsze, konwencjonalne wybielacze nie są nawet tak szkodliwe jak schnące rzeczy, które potraktowałeś wybielaczem, aby pozbyć się plam i bakterii.

1
Chlor może podrażniać skórę

Jednym z najsilniejszych środków chemicznych, zawartym w wybielaczu, jest chlor. Substancja ta może podrażniać oczy, skórę i drogi oddechowe. Kiedy wdychasz jego opary, może wystąpić krwotok z nosa, zaburzenia neurologiczne, bóle głowy, mdłości, a nawet śmierć. Według naukowców wybielacze chlorowe zawierają dioksyny- toksyczne produkty uboczne chloru, które mają o 300000 razy silniejsze działanie rakotwórcze niż DDT. Poprzez zmieszanie wybielacza z amoniakiem, można otrzymać toksyczny gaz zwany chloraminem.
2
Mdłości i łzawienie oczu

Kiedy jesteś narażony na działanie chloraminów, możesz mieć mdłości, zapalenie płuc, kaszel, łzawienie oczu, podrażnienie nosa, gardła i oczu, ból w klatce piersiowej oraz duszności. Lepiej zatem postawić na naturalne środki.

Jak stworzyć naturalny wybielacz?

Cytryna jest źródłem kwasu cytrynowego, a kwas ten z kolei jest naturalnym wybielaczem zdolnym do usuwania plam. Kolejny środek dezynfekujący to nadtlenek wodoru, czyli po prostu woda utleniona. Jest skuteczna oraz nieszkodliwa dla ciebie i środowiska, ponieważ rozkłada się do postaci czystego tlenu i wody.
3
Sposób przygotowania:

- jeden kubek nadtlenku wodoru
- 12 szklanek wody
- 0.25 szklanki soku z cytryny

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, aż stworzą jednorodną mieszaninę. Używaj go jak zwykłego wybielacza lub dodaj dwie filiżanki do każdego prania. Nie zapomnij podzielić się z rodziną i przyjaciółmi tym świetnym, niedrogim i nieszkodliwym rozwiązaniem.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Najczęściej mamy z nimi do czynienia początkiem wiosny oraz w okresie letnim. Synoptycy i łowcy burz twierdzą, że...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W miarę upływu czasu i użytkowania naszych pralek w rożnych jej częściach zaczynają osadzać się resztki proszków,...
Jak czyścić bęben pralki?
W miarę upływu czasu i użytkowania naszych pralek w rożnych jej częściach zaczynają...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.