Wybielacz - jedna z najbardziej toksycznych substancji

darek_25041 - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Czy wiesz, że jeden z najbardziej toksycznych chemikaliów prawdopodobnie znajduje się w twoim domu? Masz już pomysł, o jakim środku mówię? To wybielacz. Niestety, ludzie stosują go od lat i nie są świadomi faktu, że jego opary mogą mieć negatywny wpływ na układ nerwowy, podrażniać układ oddechowy, atakować i osłabiać układ odpornościowy oraz powodować astmę, alergie, autyzm, a nawet nowotwory. Co gorsze, konwencjonalne wybielacze nie są nawet tak szkodliwe jak schnące rzeczy, które potraktowałeś wybielaczem, aby pozbyć się plam i bakterii.


1
Chlor może podrażniać skórę

Jednym z najsilniejszych środków chemicznych, zawartym w wybielaczu, jest chlor. Substancja ta może podrażniać oczy, skórę i drogi oddechowe. Kiedy wdychasz jego opary, może wystąpić krwotok z nosa, zaburzenia neurologiczne, bóle głowy, mdłości, a nawet śmierć. Według naukowców wybielacze chlorowe zawierają dioksyny- toksyczne produkty uboczne chloru, które mają o 300000 razy silniejsze działanie rakotwórcze niż DDT. Poprzez zmieszanie wybielacza z amoniakiem, można otrzymać toksyczny gaz zwany chloraminem.
2
Mdłości i łzawienie oczu

Kiedy jesteś narażony na działanie chloraminów, możesz mieć mdłości, zapalenie płuc, kaszel, łzawienie oczu, podrażnienie nosa, gardła i oczu, ból w klatce piersiowej oraz duszności. Lepiej zatem postawić na naturalne środki.

Jak stworzyć naturalny wybielacz?

Cytryna jest źródłem kwasu cytrynowego, a kwas ten z kolei jest naturalnym wybielaczem zdolnym do usuwania plam. Kolejny środek dezynfekujący to nadtlenek wodoru, czyli po prostu woda utleniona. Jest skuteczna oraz nieszkodliwa dla ciebie i środowiska, ponieważ rozkłada się do postaci czystego tlenu i wody.
3
Sposób przygotowania:

- jeden kubek nadtlenku wodoru
- 12 szklanek wody
- 0.25 szklanki soku z cytryny

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, aż stworzą jednorodną mieszaninę. Używaj go jak zwykłego wybielacza lub dodaj dwie filiżanki do każdego prania. Nie zapomnij podzielić się z rodziną i przyjaciółmi tym świetnym, niedrogim i nieszkodliwym rozwiązaniem.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie