Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Psychiczne > Zaburzenia Lękowe > Co może powodować ciągłe ataki paniki i lęku?

Co może powodować ciągłe ataki paniki i lęku?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Około 2,4 miliona ludzi doświadcza ataku paniki przynajmniej raz w życiu. Inne osoby zmagają się z napadami lęku chronicznie, bez konkretnej przyczyny. Niedawne badania wykazały, że osoby, które doświadczyły ataku paniki miały znacznie niższe poziomy zarówno witaminy B6 jak i żelaza. Dane te sugerują, że osoby, które doświadczają ataków paniki oraz innych stanów lękowych mogą skorzystać ze zwiększenia tych ważnych składników odżywczych w codziennej diecie.

1
Objawy ataku paniki

Atak paniki charakteryzuje się szybkim biciem serca, poceniem się, nagłym uczuciem osłabienia, problemami z oddychaniem, drżeniem rąk i całego ciała, nudnościami oraz uczuciem bycia poza kontrolą. W niektórych przypadkach lęk może być traktowany jako fobia, a osoba doświadczająca leku odczuwa nawracające ataki oraz lęk wysokości, przed owadami, wężami lub przed wystąpieniami publicznymi. Niektórzy ludzie boją się wychodzić z domu czy uczestniczyć w imprezach okolicznościowych. Fobie te mogą dotyczyć konkretnego doświadczenia, które źle wspominamy i które budzi u nas lęk i strach lub może pochodzić ni stąd, ni zowąd bez wyraźnej przyczyny. W wielu przypadkach, częstotliwość i nasilenie ataku paniki stają się coraz gorsze w momencie, kiedy dana osoba coraz bardziej boi się kolejnego ataku i koło się zamyka.
2
Objawy lęku

Objawy lęku mogą występować bardziej ogólne, czyli poczucie niepokoju, ciągły stres, drażliwość czy zmęczenie. Gorzej w momencie, kiedy lęk objawia się przewlekłym napięciem mięśni, zaburzeniami snu, gniewem i trudnościami z koncentracją. Symptomy mogą być dość poważne oraz zakłócać przyjemności z wykonywania codziennych zadań i czynności w normalnym życiu. Osoba, która odczuwa ciągły lęk, może wycofać się z działalności społecznej ze względu na przewlekłe dolegliwości i zaburzenia emocjonalne.

Co może powodować ataki lęku i panikę?

- problemy w rodzinie
- stresujące wydarzenia, takie jak śmierć lub ciężka choroba u bliskiej osoby
- przykre doświadczenia w dzieciństwie
- traumatyczne wydarzenia
- zmiany w życiu (rozwód, narodziny dziecka)
- papierosy lub nadmierne spożycie kofeiny
Osoby, które są o wiele bardziej narażone na zaburzenia związane z lękiem i atakami paniki, to:
- osoby, które są nieśmiałe lub mają za sobą ciężką przeszłość
- osoby, u których w rodzinie stwierdzono zaburzenia lękowe
- kobiety, ponieważ są o wiele bardziej narażone na atak paniki, niż mężczyźni
3
Dieta a ryzyko wystąpienia paniki

Czy niedobór składników odżywczych faktycznie ma wpływ na częstsze wystąpienie zaburzeń związanych z atakiem paniki oraz stanami lękowymi? Według niedawno przeprowadzonych badań, prawdą jest, że osoby, które mają o wiele niższą zawartość witaminy B6 i żelaza, są znacznie częściej narażone na atak paniki. Badania sugerują również, że istnieje bezpośrednie powiązanie z brakiem składników odżywczych w diecie a prawidłową reakcją na bodźce płynące ze środowiska.

Kto mógłby odnieść korzyści z leczenia witaminą B6 i żelazem?
Na pewno osoby, które narażone są na częste ataki paniki. Oprócz tego kobiety w wieku rozrodczym, kobiety w ciąży oraz osoby, które stosują złe nawyki żywieniowe. Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców pomogło rozwiązać problem z odwiecznym dylematem dotyczącym wpływu jedzenia na nasz organizm. Zdrowa i zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu oraz jest w stanie uporać się z problemami.
4
Naturalne źródła witaminy B6 i żelaza

Witamina B6 jest potrzebna do syntezy trzech ważnych neuroprzekaźników, takich jak dopamina, serotonina oraz kwas gamma-aminomasłowy. Jeśli wiec cierpisz na ciągłe napady paniki lub cykliczne lęki, uzupełnij swoją dietę w pokarmy, które są bogate w witaminę B6 takie jak:
- Tuńczyk
- Szpinak
- Kapusta
- Czosnek
- Kurczak
- Indyk
- Papryka
Jeśli chodzi o produkty bogate w żelazo, powinniśmy zwrócić uwagę na:
- Szpinak
- Sardynki
- Soczewicę
- Szparagi
- Sałatę
- Fasolę
Tylko właściwa równowaga witamin i minerałów w diecie może pomóc ci pozbyć się problemu oraz wspomóc zdrowie.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
gacek - 2017-07-12
A moja kumpela zaczęła malować obrazki na meblach żeby się odstresować. I dziala :)
adi - 2017-07-12
Tuńczyk nie zawiera dużej ilości witaminy b6 ponieważ w procesie produkcyjnym ja praktycznie traci, lepiej w tym wypadku przesiasc się na warzywa i owoce zamiast ryby takiej jak tuńczyk.
Depresja to jedna za najpopularniejszych chorób naszej cywilizacji. Ten globalny już dziś problem, dotyczy ponad 350...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Czasami czujesz się źle, odczuwasz stały niepokój, jesteś w depresyjnym nastroju. Wypróbuj poniższe przepisy na olejki...
Jak zrobić aromaterapeutyczny olejek na depresję?
Czasami czujesz się źle, odczuwasz stały niepokój...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.