Spray przeciwko owadom - doskonały na letnie festiwale

lucy - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Ten naturalny środek przeciwko owadom naprawdę działa i sprawdzi się doskonale u wszystkich wielbicieli aktywności na otwartej przestrzeni! Można go używać do odstraszania owadów podczas letnich festiwali, a także w czasie wszelkich zajęć wykonywanych poza domem. Wystarczy po kąpieli spryskać skórę sprayem, a następnie kilkakrotnie w ciągu dnia, jeśli jest taka potrzeba.
1
Składniki potrzebne do przyrządzenia sprayu:

• 60 g ekstraktu z oczaru wirginijskiego
• 60 g kocimiętki lub hydrozol miętowy
• 60 g wody destylowanej
• 20 kropli cytrynowego lub eukaliptusowego olejku eterycznego,
• 20 kropli lawendowego olejku eterycznego
• 10 kropli olejku eterycznego z trawy cytrynowej
• 10 kropli cedrowego olejku eterycznego
2
Sposób wykonania:

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać przyrządzając spray odstraszający owady, jest odmierzenie na wadze cyfrowej oczaru wirginijskiego, kocimiętki i wody destylowanej. Łączymy składniki w małej butelce ze spryskiwaczem. Przy użyciu pipety lub zakraplacza dodajemy olejki eteryczne i zamykamy butelkę. Przed każdym zastosowaniem sprayu należy silnie wstrząsnąć butelką, aby dokładnie połączyć składniki.
3
Przechowywanie:
Przechowywanie sprayu w lodówce pozwoli nie tylko na przedłużenie jego przydatności do użycia, ale także zapewni przyjemne ochłodzenie po aplikacji na skórę. Nie zapomnij spakować sprayu odstraszającego owady do plecaka, kiedy wybierzesz się na jakąkolwiek pieszą wycieczkę!
Strona 1 z 4

Powiązane porady

olejki eteryczne to naturalne środki odstraszające komary
pszczoła
pszczoła

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kamil
14.07.2017
Będę pierwszy, który ma inny, myślę, że prostszy sposób. Codziennie, powtarzam, codziennie rano, na czczo, p o ł y k a m jeden ząbek czosnku. Jeżeli ząbek jest większy, przekrawam go na takie części, które nie spowodują zakrztuszenia i z dosyć sporą ilości wody nie mam problemu z przełknięciem. Zauważyłem, że w grupie kilku osób jestem jedynym, na którego nie usiądzie np. komar. Kiedy w moim otoczeniu innych tną komary u mnie ten kłopotliwy problem nie występuje. Poza tym, czosnek łykany na czczo spowodował, ze od ponad roku mój cholesterol obniżył się z 270-290 do wartości 175. Nigdy wcześniej nie miałem tak niskiej jego wartości. I jeszcze jedna informacja. Czosnek w ten sposób dozowany (łykanie) nie powoduje, że z ust czuć jego nieprzyjemny zapach. Warto spróbować, polecam. Kamil Kordek