Domowy sposób na bóle głowy i skurcze

jolanda - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Ból głowy, migreny i skurcze to częste przypadłości, które zdarzają się niemal każdemu z nas. Bez względu na przyczynę, warto jest znać skuteczny sposób na zwalczenie tych dolegliwości. Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najzdrowszych i najmniej inwazyjnych, jest wykorzystanie ciepła i zapachu. Jak zastosować oba czynniki jednocześnie? Najlepiej przygotować ciepłe okłady z poduszki wypełnionej ryżem lub grochem i z dodatkiem olejków eterycznych.1
Co jest ci potrzebne, aby przygotować taki okład w domu?

- Bawełniany materiał (ręcznik lub ściereczka, albo zwykły kawałek materiału. Oczywiście możesz wykorzystać bawełnianą poszewkę na poduszkę),
- 4 do 5 szklanek ryżu lub grochu łuskanego,
- olejki eteryczne.
W zależności od zastosowania wykorzystaj jedną z dwóch mieszanek:
- Na ból głowy weź 5 kropli olejku lawendowego i 5 kropli olejku miętowego.
- Na skurcze zastosuj mieszaninę 5 kropli olejku z szałwii, 5 kropli olejku z majeranku, 5 kropli olejku lawendowego.
2
Jak przygotować poduszki?

Na początek weź szczelnie zamykane torebki strunowe i umieść w nich ryż i mieszankę olejków eterycznych. Torebki zamknij i przesypując ryż w rękach rozprowadź olejki w ryżu. Torebki powinny pozostać zamknięte, położone w ciepłym i suchym miejscu, aż do przygotowania poszewek.
3
Jak wykonać?

Bawełniany, czysty materiał złóż na pół i maszyną do szycia zszyj obie boczne krawędzie i górną do połowy. Teraz wystarczy przekręcić poszewkę na drugą stronę i wsypać ryż do środka poszewki. Zszyj pozostały fragment poszewki i gotowe.

Jak stosować poduszki?
Wystarczy podgrzać poduszkę w kuchence mikrofalowej przez około 30 sekund lub w piekarniku przez około 5 minut i przyłożyć do bolesnego miejsca. Przed przyłożeniem poduszki sprawdź, czy temperatura nie jest zbyt wysoka. Kombinacja ciepła i zapachu olejków eterycznych złagodzi zarówno ból głowy jak i skurcze, w tym nawet skurcze menstruacyjne.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

migrena oczna
ból głowy
Migrena a niedobór minerałów

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie