Tutaj jesteś: Jedzenie i Picie > Drinki, Napoje, Koktajle, Alkohole > Herbata > Korzyści płynące ze stosowania herbatki z maku

Korzyści płynące ze stosowania herbatki z maku

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Herbata z nasion maku była używana od tysięcy lat, a to ze względu na wiele korzyści, w tym zdolność do uśmierzania bólu, uspokojenia nerwów, leczenia dolegliwości żołądkowych, obniżania ciśnienia krwi i poprawiania nastroju. Mając na uwadze powyższe właściwości i fakt, że herbata z maku jest wysoce kontrowersyjna (mak jest wykorzystywany do uzyskiwania opium, a jego składniki aktywne są silnymi substancjami chemicznymi, które mogą być uzależniające, gdy są spożywane regularnie) należy rozważyć, czy warto stosować ten produkt. Jeśli chcesz zrobić herbatę z nasion maku, to musisz zachować dużą ostrożność i nie stosować herbatki regularnie. 1 do 2 filiżanek tygodniowo jest maksymalną, zalecaną ilością. Musisz również być bardzo ostrożnym podczas przygotowywania herbaty, pod względem ilości stosowanych produktów i stężenia samej herbaty.
1
Jeśli chcesz zrobić herbatę z nasion maku, to musisz zachować dużą ostrożność i nie stosować jej regularnie. Jedna do dwóch filiżanek tygodniowo jest maksymalną, zalecaną ilością. Musisz również być bardzo ostrożnym podczas przygotowywania herbaty, pod względem ilości stosowanych produktów i jej stężenia.

Korzyści ze stosowania herbatki z maku

Pomimo ryzyka związanego z tą herbatką, istnieje również wiele korzyści dla zdrowia, gdy jest ona spożywana w sposób odpowiedzialny i w małych ilościach. Ważne jest, aby pamiętać, że ta herbata ma właściwości narkotyczne, ze względu na dwa rodzaje alkaloidów występujących w nasionach. Te substancje chemiczne mogą się wiązać do receptorów opioidowych w organizmie. Gdy spożywamy herbatkę z maku zbyt często lub w zbyt wysokim stężeniu, może mieć działanie szkodliwe, a nawet śmiertelne, podobne do heroiny lub silnych środków przeciwbólowych i ich przedawkowania.


Poprawa nastroju:

Psychoaktywne związki występujące w herbacie z nasion maku mogą poprawić twój nastrój poprzez rozluźnienie mięśni i umysłu. Podobnie jak w przypadku wielu silnych leków przeciwbólowych, herbatka ta może wywołać poczucie euforii i przyjemności, która może wyeliminować epizody depresyjne i zapewnić pozytywny nastrój.
2
Działanie przeciwbólowe:

Podstawową zaletą herbaty z nasion maku jest uśmierzanie bólu, dzięki występowaniu morfiny i kodeiny w tej roślinie. Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle, silne urazy, choroby i regularnie doświadczasz przewlekłego bólu, to ta pochodna opioidów może mieć silny efekt przeciwbólowy.

Ciśnienie krwi:

Ze względu na relaksujący charakter herbaty z nasion maku, ma ona zdolność do zmniejszenia napięcia w tętnicach i żyłach, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi i spowalnia tętno. Może to być korzystne dla tych, którzy cierpią z powodu problemów z nadciśnieniem lub układem krążenia.

Przewlekły stres:

Wysoki poziom hormonów stresu w organizmie może być szkodliwy dla ogólnego stanu zdrowia organizmu. Środki przeciwbólowe i właściwości uspokajające herbaty z nasion maku mogą pomóc złagodzić napięcie, odprężyć umysł i obniżyć stężenie hormonu stresu we krwi.
3
Działanie przeciwbiegunkowe

Związki chemiczne występujące w herbacie z nasion maku mogą regulować wypróżnienia, jeśli zmagasz się z biegunką . W przypadku normalnych wypróżnień, ta herbata może niekiedy powodować zaparcia, co jest kolejnym powodem, dla którego powinna być spożywana ze szczególną ostrożnością.

Zaburzenia snu:

Herbata z nasion maku jest silnym środkiem uspokajającym, więc jeśli cierpisz na bezsenność lub inne zaburzenia snu, to herbata ta może być skutecznym remedium, które zapewni spokojny sen.
Przeczytaj teraz: Herbata na stres
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Najczęściej mamy z nimi do czynienia początkiem wiosny oraz w okresie letnim. Synoptycy i łowcy burz twierdzą, że...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Herbata jest najczęściej pitym napojem na świecie. Każdy z nas zna jej smak ale nie każdy wie, że herbata może przydać...
Nietypowe zastosowania herbaty
Herbata jest najczęściej pitym napojem na świecie. Każdy z nas zna jej smak ale nie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.