Eksperci odkryli, że komary lubią cztery rodzaje ludzi

katarzyna_a - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Wszyscy znamy kogoś (a może właśnie sami jesteśmy tą osobą), kto jest szczególnie lubiany przez komary. Z jakiegoś bliżej nieznanego powodu, osoby te bardziej niż inne przyciągają te żądne krwi insekty. Okazuje się, że istnieją powody, dla których komary częściej gryzą niektóre osoby. Eksperci w dziedzinie zdrowia twierdzą, że przyciągają komary. Poniżej przedstawiono cztery czynniki, które decydują, czy jesteś jednym z nich.1. Grupa krwi 0Badania wykazały, że prawdopodobieństwo ugryzienia przez komara osoby o grupie krwi 0 wynosi 83 procent. Osoby posiadające krew z grupy A są w mniejszym stopniu narażeni na prawdopodobieństwo ukąszenia przez tego owada.
1
2. Ciąża

Komary przyciąga dwutlenek węgla wydzielany przez ludzi podczas oddychania. Kobiety w ciąży produkują go znacznie więcej, co oznacza, że mogą stać się bardziej zauważalne przez komary. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza teraz, kiedy ciągle aktywny wirus Zika stanowi prawdziwe zagrożenie dla małych dzieci.
2
3. Ćwiczenia fizyczne

Nie powinno cię dziwić, że komary szczególnie zażarcie cię atakują, kiedy właśnie skończyłeś biegać, czy uprawiać jakiś inny rodzaj aktywności fizycznej. Przyciąga je kwas mlekowy, produkowany w dużych ilościach w twoich mięśniach, kiedy te wykonują wysiłek fizyczny.
3
4. Picie alkoholu

Eksperci odkryli, że napoje rozgrzewające sprawiają, iż stajemy się bardziej atrakcyjni dla komarów. W szczególności alkohol podnosi temperaturę naszego organizmu, a komary lubią nasze ciepłe ciało.

Jeśli znajdujesz się w jednej z wymienionych grup ryzyka, może już czas zaopatrzyć się w środek odstraszający insekty!
Strona 1 z 4

Powiązane porady

olejki eteryczne to naturalne środki odstraszające komary
komary odstraszanie
komar

Podobne porady

Komentarze (9)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Oleńka
30.08.2017
Mnie komary gryzą jak szalone, chyba nie mam grupy krwi 0. Zawsze muszę mieć przy sobie jakąś maść albo psikacz.
piękna
03.08.2017
Jestem w ciąży, wieczorem jadę pojeździć rowerem a potem do kolacji będę piła lampkę wina, Dodam, że mam grupę krwi 0. Znaczy mam zacząć się bać?
gonia
03.08.2017
nieprawda, mam grupę A i gryzą mnie jak diabli
pokąsany
03.08.2017
Nie zgadzam się z pierwszą częścią artykułu. Mam grupę krwi A+, kolega 0 coś tam, nie piliśmy alkoholu..
Byliśmy na rybach, on miał 3 lub 4 ślady po ukąszeniach , ja 171 w widocznych miejscach. Kostki palców rąk i nóg, za uszami. Ukąszenia nie były liczone we włosach na głowie. Miałem stan podgorączkowy , kilka dni swędzenie nie do wytrzymania. Podrapałem jedna krostę, swędziało całe Ciało. Koszmar.
Bart
03.08.2017
Ja nie piję alkoholu, nie jestem w ciąży, nie uprawiam sportu, nie mam grupy krwi "0" , ale komary jedzą mnie najczęściej... zatem musi być coś innego
Joanna
03.08.2017
Nieprawda z tą grupą krwi - mam grupę A1B i jestem zawsze najbardziej pogryziona w każdym towarzystwie moich znajomych czy rodziny (moja ciocia ma grupę 0 i zawsze jest mniej pogryziona ode mnie). Kiedy w czasach liceum wyjechaliśmy ze znajomymi na Mazury to każdy miał góra 10 ugryzień, a ja ponad 60 na całym ciele (na jednym policzku naliczyliśmy ok. 15). Nie byłam wtedy w ciąży i nie stałam w czołówce jeśli chodzi o ilość wypitego alkoholu:) jedyne co się zgadza to ugryzienia na wysiłku na świeżym powietrzu
anik
03.08.2017
W życiu to nieprawda !!!!!Ja mam grupę krwi A i komary żywcem chcą mnie pożreć (o innych gzach, bąkach czy meszkach nawet nie chcę myśleć) .Z daleka mnie juz namierzą i gryzą !Natomiast mój tato ma grupę krwi 0 iwogóle nic go nigdy nie gryzie !!!!
specu
03.08.2017
Malaria, gorączka Denga, gorączka zachodniego Nilu - tego powinniśmy się obawiać.
Rav
03.08.2017
Brakuje na końcu artykułu podania dokładnej nazwy preparatu na insekty i wszystko byłoby jasne.