Jak wyleczyć przykry zapach z ust?

jolanda - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Nikt z nas nie lubi nieświeżego oddechu i każdy zdaje sobie sprawę z tego, jaki powoduje on dyskomfort. Ciężko jest się go pozbyć, ponieważ istnieje co najmniej kilka przyczyn, które powodują tę dolegliwość. Nieświeży oddech może być spowodowany między innymi obecnością resztek pokarmu i martwych komórek w jamie ustnej, których rozkład sprawia, że brzydko pachnie z ust. Innymi przyczynami są między innymi problemy układu trawiennego, takie jak refluks żołądkowy czy zespół przewlekłego spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła, czy też problemy z układem oddechowym, infekcje zębów mądrości, zapalenie oskrzeli, cukrzyca, choroby wątroby i schorzenia nerek.
1
Domowe leczenie nieświeżego oddechu

Płukanie ust olejem (oil pulling) to metoda wywodząca się z Indii. Polega ona na leczeniu różnych schorzeń poprzez przepłukiwanie ust olejem, dzięki czemu pozbywamy się z jamy ustnej szkodliwych bakterii i wirusów. Płukanie ust olejem aktywuje również działanie enzymów, które pomagają oczyścić się organizmowi z toksyn. W tym celu można używać oleju sezamowego, jak również oleju kokosowego. Skuteczność płukania ust olejem w zwalczaniu bakterii i wirusów potwierdzają również badania naukowe. Oil pulling wpływa także korzystnie na skórę.

Używanie cynamonu i miodu

Aby zrobić płukankę z cynamonu i miodu, będziesz potrzebować po łyżce stołowej każdego składnika. Następnie zmieszaj je z gorącą wodą i płucz gardło każdego ranka. Pomoże to wyeliminować przykry zapach na resztę dnia.
2
Ogórek

Weź ogórka i posiekaj go na drobne plasterki. Następnie nałóż je na zęby mądrości, które mogą być przyczyną infekcji. Plasterki ogórka mają wspaniałe właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Jogurt

Spożywanie jogurtu również pomaga zwalczyć przykry oddech z ust. Dzieje się tak, ponieważ jogurt zabija bakterie, które powodują to schorzenie.

Nasiona kopru włoskiego

Żucie nasion kopru również zwalcza nieświeży oddech. Dodatkowo przyczynia się do poprawy procesów trawiennych.
3
Mięta

Kolejnym sposobem jest żucie liści mięty. Pomaga ona zwalczyć nieprzyjemny oddech dzięki zawartości olejków eterycznych, które zabijają bakterie.

Pietruszka

Pietruszka zawiera chlorofil, który kontroluje jakość naszego oddechu. Namocz nać pietruszki w occie jabłkowym, a następnie żuj około minuty. Alternatywnym rozwiązaniem będzie picie soku z świeżej pietruszki.

Sok cytrynowy

Płucz usta regularnie jedną łyżką soku z cytryny. Kwasy zawarte w niej chronią przed rozwojem bakterii, które powodują powstawanie nieświeżego oddechu.

Goździk

Goździk ma właściwości przeciwzapalne, które likwidują nieprzyjemny oddech. Jedyne co musisz zrobić, to żuć go regularnie.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie