Taniec

Jak tańcząc stracić zbędne kilogramy?
NataliaNatalia - specjalista Tipy.pl

Taniec to nie tylko przyjemność tańca w domu czy w dyskotece przyjaciółmi, ale także wspaniały sposób, aby stracić zbędne kilogramy. Gdy chcesz poćwiczyć, możesz to zrobić tańcząc tracąc przy ulubionym zajęciu zbędne kalorie. Postępuj zgodnie z naszymi sugestiami, aby wykorzystać taniec do utraty możliwie najwięcej zbędnych kilogramów.
1
Zrób rozpoznanie, aby dowiedzieć się jak najwięcej różnych rodzajach tańca i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Weź tutaj również pod uwagę rodzaj muzyki, jaką lubisz.
2
Dowiedz się o korzyściach, jakie może przynieść wybrany typ tańca. Oczywiście bardziej energiczny taki jak np. salsa czy hip hop zmusi Cię do większego wysiłku, a tym samym spalisz przy nim więcej kalorii. Wolniejsze opcje, czyli tańce towarzyskie czy jazz także powodują spalanie kalorii, ale w inny sposób. Balet jest również dobrą opcją, gdyż wówczas zwiększasz giętkość swojego ciała.
3
Rozglądnij się za płytami DVD, filmikami lub szkołą tańca, gdzie możesz dokładnie zobaczyć, jakie figury i ruchy są wykonywane przy różnych typach tańca. Sprawdź, który taniec odpowiada Ci najbardziej. Włącz lekcje tańca w swój tygodniowy rozkład ćwiczeń. Powinny być uwzględnione minimum raz w tygodniu. Możesz także wybrać taniec jako jedyną formę ćwiczeń, wówczas najlepiej uczestniczyć w lekcjach tańca 3-4 razy w tygodniu minimum 20 minut dziennie.
4
Możesz trenować różne typy tańca. W zależności od Twojej kondycji i siły mięśni dopasuj poziom grupy. Tańcząc różne typy tańca, angażujesz różne grupy mięśni.
5
Łącząc z tańcem inne ćwiczenia, możesz więcej stracić na wadze. Do tańca używamy mięśni, ale nie w ten sam sposób jak np. ćwicząc ciężarkami. Weź to pod uwagę decydując się na utratę zbędnych kilogramów spędź przynajmniej jeden dzień w tygodniu na siłowni.
6
Taniec a kalorie

Taniec aerobowy (np. zajęcia w klubie fitness) – 7 kcal/minutę (420 kcal/godzinę).


Szybkie tańce (na dyskotece, tańce folklorystyczne), taniec irlandzki, polka, country – 5 kcal/minutę (300 kcal/godzinę).


Tańce balowe, wolne (np. walc, foxtrot), samba, tango, mambo, chacha - 3 kcal/minutę (120 kcal/godzinę).

?

Wskazówki
* Jeśli nie masz czasu na kurs tańca możesz tańczyć codziennie rano przed wyjściem z domu np. podczas suszenia włosów.
* Zawsze pamiętaj o rozgrzewce przed ćwiczeniami nawet przed tańcem i o rozciąganiu po. To zapobiegnie ewentualnym obrażeniom.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie