Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Boże Narodzenie > Dekoracje Bożonarodzeniowe > Jak zrobić wiszące serduszka vintage?

Jak zrobić wiszące serduszka vintage?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (18 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Wiszące serduszka mogą ożywić zarówno bożonarodzeniową choinkę jak i walentynkowe przyjęcie. Serduszka te mogą w czasie świąt Bożego Narodzenia pełnić również taką funkcję jak jemioła. Jeśli zakochani staną pod taką dekoracją, będą musieli gorąco się pocałować. Przygotowanie takich ozdób nie jest wcale trudne. Wystarczy kilka obrazków aniołków, koraliki i sznurek. Poniżej znajdziesz wskazówki krok po kroku, jak wykonać wiszącą dekorację walentynkową.
Rzeczy, których potrzebujesz:
2 lub 4 walentynkowe obrazki dopasowane do wielkości serca, Kolorowy sznurek lub wstążeczka, Klej do papieru, Koraliki, Nożyczki lub nóż do papieru.
1
robienie walentynkowych dekoracji 1
Z kartki sztywnego papieru wytnij odpowiedniej wielkości serce, możesz skorzystać z gotowych szablonów lub naszkicować je samodzielnie. Przygotuj obrazki vintage, możesz do tego celu wydrukować je z Internetu lub wykorzystać te, które masz w domu (stare pocztówki walentynkowe, z gazet, itp.).
2
robienie walentynkowych dekoracji 2
Na czterech obrazkach obrysuj ołówkiem szablon serca i wytnij je wzdłuż naszkicowanych linii. Musisz to zrobić z dużą dokładnością, gdyż wszystkie części muszą do siebie idealnie pasować. Podczas wycinania staraj się przesuwać papier, a nie nożyczki.
3
Każde wycięte z obrazka serce złóż na pół. Po zagięciu obrazek powinien znajdować się wewnątrz.
4
robienie walentynkowych dekoracji 3
Weź do reki jedno ze zgiętych serduszek i na jego jedną tylną połowę nałóż klej. Dociśnij do niego połówkę drugiego serca i poczekaj aż wyschnie. W ten sam sposób przyklej trzecie serduszko. Łącz ze sobą strony, gdzie nie ma obrazków.
5
Utnij odpowiedniej długości sznureczek lub wstążeczkę. Na jednym jego końcu zawiąż supełek i nawlecz koraliki. Pamiętaj, by supełek był na tyle duży, by koraliki się nie zsunęły.
6
robienie walentynkowych dekoracji 4
Umieść sznureczek na środku sklejonych wcześniej trzech serduszek, w miejscu gdzie są one jeszcze nie połączone (jak na rysunku). Ułóż go tak, by koraliki znajdowały się na dole serca i mogły swobodnie zwisać.
7
W miejsce, w którym znajduje się sznureczek, przyklej czwarte serduszko.
8
Zawiąż węzeł na sznurku tuż nad sercem i nawlecz na niego kilka koralików. Możesz zrobić kilka supełków i nawlec wówczas odpowiednią ilość koralików. Pamiętaj im więcej supełków, tym więcej koralików.
9
Teraz zawieś ozdoby w widocznym miejscu, tak by wszyscy mogli je podziwiać.
Jak zrobić gwiazdę z papieru?
Jak zrobić serduszko z pasków papieru?
Jak zrobić iglo z kartonu na choinkę?
Jak zrobić ozdoby choinkowe z lukru?
Wskazówki
  • Oto sekret idealnego cięcia przy użyciu szablonu. Ułóż niewycięty szablon na niewyciętym obrazku. Patrząc pod światło odpowiednio je ustaw. Zepnij szablon z obrazkiem w odpowiednim ułożeniu. Teraz przystąp do wycinania obu arkuszy na raz. Trzymaj je mocno na miejscu, aby się nie przesunęły.
  • Na jednym sznurku możesz przywiesić dwa lub nawet trzy takie serduszka.
  • Możesz ozdobić krawędzie serca za pomocą brokatu.
 3.9/5 (18 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Truskawki to bardzo smaczne i przydatne owoce. Robimy z nich dżemy, soki, konfitury, nalewki oraz smakowite desery. Z...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W tym roku samodzielnie przygotuj świąteczne ozdoby. To nic trudnego i z pewnością nie zajmie ci dużo czasu. Poniżej...
Jak zrobić papierowe rożki na choinkę?
W tym roku samodzielnie przygotuj świąteczne ozdoby...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.