Rośliny, które pomogą w walce z astmą i alergiami

grzes_s - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Bluszcz, aloes, gardenia, jaśmin, lawenda, sansewieria gwinejska i kozłek lekarski stanowią nie tylko doskonałą dekorację wnętrza, ale jednocześnie posiadają różnorakie korzyści zdrowotne. Do ich zalet można zaliczyć między innymi zdolność do oczyszczania powietrza w domu, dzięki czemu będziesz spać o wiele lepiej. Niektóre z nich zapobiegają również przeziębieniom i rozwojowi różnych chorób, zmniejszają lęki, stres oraz pomagają mózgowi pracować efektywniej. Oto kilka roślin, które mogą mieć zbawienny wpływ na twoje zdrowie. Wybierz te, które przysłużą ci się najlepiej:
1
1. Aloes

Aloes jest bardzo popularny dzięki niezwykle długiej liście korzyści zdrowotnych i zastosowań. Poprawia również jakość powietrza, którym oddychamy, a zdaniem NASA jest także zdolny do produkcji tlenu nocą. Zwiększone stężenie tego pierwiastka zapobiega bezsenności i zapewnia dobrą jakość odpoczynku. Aloes nadaje się nie tylko do sypialni. Równie dobrze sprawdzi się na balkonie, w ogrodzie i w kuchni.

2. Bluszcz

Bluszcz pospolity - poza tym, że jest jedną z najlepszych roślin oczyszczających powietrze - bardzo korzystnie wpływa na osoby cierpiące z powodu astmy oraz mające problemy z oddychaniem. Roślina ta może zmniejszyć o 95 procent poziom pleśni w powietrzu, a tym samym wspomaga łagodzenie oraz zapobieganie problemom zdrowotnym z nią związanych, takim jak astma, alergie i pozostałe choroby układu oddechowego. Z tego samego powodu roślina ta jest zdolna do rozwiązywania problemów związanych z zaburzeniami snu.

2
3. Gardenia

Przyjemny zapach białych kwiatów gardenii zrelaksuje każdego, kto wdycha jej zapach. Według badań naukowych, gardenia ma kojący wpływ na organizm i mózg, dlatego jest świetną alternatywą dla pigułek nasennych. Aby skorzystać z uzdrawiającej mocy zapachu gardenii, umieść ją w pobliżu swojego łóżka, a ona pomoże ci się zrelaksować i usnąć.

4. Jaśmin

Udowodniono, że zapach tej egzotycznej rośliny pomaga w leczeniu oraz stopniowym eliminowaniu bezsenności. Ponadto wdychając zapach jaśminu stajesz się bardziej czujny, a jednocześnie pokonujesz stres i niepokój.

5. Lawenda

Lawenda jest rośliną, która ma zdolności uspokajające. Naukowcy odkryli, że zapach lawendy pomaga zmniejszyć częstotliwość akcji serca, złagodzić stan niepokoju i stresu, a także uspokoić niemowlęta oraz poprawić ich sen.
3
6. Sansewieria gwinejska

Jest to roślina, która świetnie filtruje powietrze oraz poprawia jego jakość. Inne korzyści, jakie ze sobą niesie, to złagodzenie bólu głowy, zmniejszenie podrażnienia oczu oraz problemów z oddychaniem.

7. Kozłek lekarski

Roślina ta jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych w walce z bezsennością. Wykorzystuje się ją też jako środek uspokajający oraz do leczenia stanów lękowych. Co więcej, jest składnikiem środków farmaceutycznych o działaniu uspokajającym oraz łagodzącym stany nerwowe, napięcia i bezsenność.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

bożęnkaaa
31.01.2018
najlepszym sposobem na pozbycie się pleśni i grzybów z mieszkania jest montaż nawiewników okiennych.