Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Oprogramowanie Freeware i Shareware > Darmowe programy do nauki pisania na klawiaturze

Darmowe programy do nauki pisania na klawiaturze

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 1.7/5 (275 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 7 
Klawiatura, obok pilota do telewizora, to podstawowe narzędzie pracy większości Polaków. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu i nauczyć się pisać szybko i poprawnie...a najlepiej bezwzrokowo. Taką umiejętność pomogą ci wypracować zaprezentowane poniżej darmowe programy do nauki pisania na klawiaturze.
1
Klawiaturka
Klawiaturka
Darmowy program do nauki bezwzrokowego pisania. Program najpierw wyświetla teoretyczne informacje dotyczące prawidłowego ułożenia palców na klawiaturze. Kurs składa się z kilkunastu lekcji wprowadzających po kolei litery, cyfry, znaki i kombinacje klawiszy. Program zapamiętuje nasze postępy w nauce i automatycznie wybiera lekcje do powtórki.
Do pobrania ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-Klawiaturka/582
2
MaxType LITE Typing Tutor
MaxType LITE Typing Tutor
Program do nauki pisania na klawiaturze i doskonalenia pisania bezwzrokowego. Mierzy prędkość pisania i generuje raporty postępów. Nauka odbywa się w dwóch trybach: ćwiczenie szybkości pisania oraz test.
Można pobrać pod adresem: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-MaxType_LITE_Typing_Tutor/581
3
QWERTY - Nauka Pisania na Klawiaturze
QWERTY - Nauka Pisania na Klawiaturze
Program do nauki szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Nauka polega na przepisywaniu tekstu wyświetlanego w oknie programu. Można wybrać trzy warianty interakcji programu z użytkownikiem:
- program nie poprawia błędów
- program sygnalizuje błędy, ale umożliwia dalsze pisanie
- program sygnalizuje błąd i uniemożliwia dalsze pisanie
W trakcie ćwiczenia wyświetlana jest prędkość wpisywanych znaków, a po jego zakończeniu – statystyka.
Do pobrania pod adresem: http://qwertyz.webpark.pl/qwerty_program_download.html
4
Rational Typist
Rational Typist
Program dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Nacisk kładziony jest na zwiększenie szybkości pisania na klawiaturze i poprawienie dokładności pisanych tekstów. Program nie wyświetl klawiatury z zaznaczonymi kombinacjami klawiszy.
Pobrać można ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-Rational_Typist/11186
5
RapidTyping Typing Tutor
RapidTyping Typing Tutor
Program do nauki pisania na klawiaturze. Pozwala lepiej zapoznać się z klawiaturą i opanować umiejętność pisania. Ćwiczenia ułożone są ze względu na stopień trudności: od pojedynczych liter do wielu linijek tekstu. Dość „oryginalną” oprawę graficzną można wyłączyć zaznaczając odpowiednią opcję.
Do pobrania ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-RapidTyping_Typing_Tutor/3990
6
TypeTest
TypeTest
Darmowy program, który pomoże przyspieszyć tempo pisania na klawiaturze. Ćwiczyć można przepisując słowa krótkie, długie, całe zdania zdania lub własne pliki txt.
Program można pobrać ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-TypeTest/730
 1.7/5 (275 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
szybkopiszący - 2013-10-17
Poco ściągać i instalować, jest do tego świetna aplikacja facebookowa - nazywa się "klawiszowiec"
https://apps.facebook.com/klawiszowiec/
anulka - 2012-07-26
Żeby szybko pisać, trzeba dużo pisać. W swojej pracy mam tyle tekstów do napisania, zredagowania i poprawienia, że z czasem nieświadomie przestałam pisać patrząc na klawiaturę. Więc praktyka czyni mistrza. A jeśli o szybkość chodzi, samo wklepywanie nie wystarczy, liczy się też umiejętność formatowania tekstu - http://kursdlaopornych.pl/writer/
marcn - 2010-09-04
Polecam aby naukę pisania na klawiaturze wzbogacić o gry. Dużo znajdziecie na szybkie-pisanie.bruzda.net znajdziecie tam również wymienione programy dzięki nim pisanie bezwzrokowe stanie się o wiele prostsze. Nauka pisania na komputerze to bardzo ważna rzecz, dzięki niej oszczędzamy naprawdę dużo czasu więcej na http://szybkie-pisanie.bruzda.net/porady.html
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Komputer warto wykorzystać nie tylko do rozrywki, ale także do nauki. Poniżej przedstawiam listę darmowych programów do...
Darmowe programy do nauki języka niemieckiego
Komputer warto wykorzystać nie tylko do rozrywki, ale...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.